پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی

پنجمین جلسه کارگروه اشتغال  و سرمایه گذاری  استان آذربایجان غربی
با حضور دکتر شهریاری، مقام عالی استان آذربایجان غربی ، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل در این جلسه که با حضور اعضای کارگروه  و به ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد ،دکتر شهریاری با عنوان اینکه امروز مساله اشتغال و بیکاری مهمترین دغدغه دولت تدبیر و امید می باشد تصریح کردند: متاسفانه این نرخ در میان جوانان فارغ التحصیل بیشتر است و رفع این مشکل تلاش افزون ما را می طلبد.

ایشان در ادامه با اشاره به عوامل ایجاد خیل عظیمی از بیکاران در جامعه کنونی ،رکود اقتصادی،تحریم ها ،عدم برنامه ریزی صحیح و اصولی برای منابع  و هزینه کرد های غیر اصولی و برنامه ریزی برنامه های غیر کارشناسی  توسط دولت قبل از دولت تدبیر و امید  را از عمده علل مساله نرخ بیکاری بالا در جامعه عنوان کرد.

مقام عالی استان با اعلام اینکه سال اینده مبلغ 72 هزار میلیارد تومان برای اشتغال کشور اعتبار پیش بینی شده است تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص و تامین به موقع اعتبارات ودرآمدها بتوانیم معضل بیکاری را در حد ممکن رفع  و برای جوانان این مرز و بوم ایجاد  اشتغال کنیم.

دکتر نقی زاده ،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه  با عنوان اینکه راهبرد جلسه حاضر اشتغال پایدار روستایی و عشایری می باشد با ارئه گزارشی از برنامه های اشتغال استان آذربایجان غربی تصریح کرد: برنامه های  اشتغال استان در دو دسته اصلی اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار تقسیم بندی می شوند که طرح های کارورزی ، روستا تعاون،مهارت آموزی در محیط کار واقعی  و طرح مشاغل خانگی  با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان زیر شاخه های اشتغال فراگیرو اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری  با اعتبار 480 میلیارد تومان  در  استان به شرط تخصیص اعتبارات  به موقع ،اجرا می شود.

ایشان با عنوان اینکه دستورالعمل اجرایی برنامه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی تا کنون از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ گردید ه است خاطر نشان کردند: تاکنون تعداد   10  طرح   با مبلغ   74  میلیارد ریال در کمیته های فنی  روستایی به تصویب رسیده است .

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  استان در ادامه با اشاره به برخی مشکلات طرح های  اشتغال روستایی و عشایری استان، بر لزوم تدوین دستورالعمل واحد برای بانکهای عامل برای جلوگیری از اعمال رویه های متفاوت در بررسی طرحها ، اصلاح برخی رسته های اشتغال فراگیر و روستائی جهت کمک به اشتغال استان و معرفی عاجل تسهیل گر با تعرفه مشخص  توسط دستگاه های اجرایی برای کمک به متقاضیان جهت ثبت طرح در سامانه کارا تاکید کردند.

در ادامه جلسه مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گزارشی از سایر طرح های اشتغال  استان ارائه نمودند.

 

 

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید