بیست و نهمین جشنواره تجلیل از فعالان عرصه کار، تولید و تعاون استان آذربایجان غربی

بیست و نهمین جشنواره تجلیل از فعالان عرصه کار، تولید و تعاون استان آذربایجان غربی
همزمان با هفته کارگر، با حضور مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیست و نهمین جشنواره تجلیل از فعالان عرصه کار، تولید و تعاون استان آذربایجان غربی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل  مدیر کل  حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این آئین  ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه  با اشاره به رسالت خطیر وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  گفت: شناسایی و رصد، بررسی و رسیدگی  و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی  مشکل دار از اولویت های کاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  و کارگروه های تسهیل  و رفع موانع  تولید  استان های کشور  و کارگروه ملی به شمار  می رود.
یاوری افزود: کارفرمایان، کارآفرینان  و سرمایه گذارانی  که بخواهند هر گونه تغییر  یا بازسازی  خط تولید  و جابجایی کارگاه  و ماشین آلات  به منظور کاهش وابستگی  و بهینه کردن تولید  که در راستای سیاست های  اقتصادی  و اجتماعی دولت صورت دهند  و اصلاح ساختار انجام دهند کارگران آنان در طول مدت  زمان تغییر اقتصادی  با مصوبه شورای عالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار میگرند.
ایشان خاطر نشان کردند: مشکلات بنگاه های اقتصادی تنها مشکل نقدینگی نیست  بلکه پاره ای از مکشلات درون کارگاهی  همانند نیاز به اصلاح  ساختار،  اختلاف بین سهامداران  و بخش برون کارگاهی  همانند رکود صنعت ، تحریم ها و ... شامل مشکلات  بنگاه های اقتصادی  است.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه  با عنوان اینکه در شرایطی که بنگاه های اقتصادی  با مشکل مواجه می شوند نیروی کار  و کارگران عزیز  باید در جهت پایداری  تولید  و حفظ حیات اقتصادی  بنگاه با کارفرمایان  همکاری داشته باشند خبر داد: سال گذشته  بنگاه های اقتصادی از محل رونق تولید برای تثبیت اشتغال  و بهینه کردن خط تولید  و ادامه فعالیت حدود بیش از 20  هزار میلیاد تومان  تهسیلات دریافت نمودند  و امسال نیز  طرح رونق تولید برای واحد های صنعتی و معدنی کوچک  و متوسط اجرا می گردد.
ایشان خاطر نشان کردند: از هرگونه  تغییر یا بازسازی تولید ، جابجایی کارگاه و ماشین آلات  به منظور کاهش وابستگی  و بهینه کردن  تولید در راستای سیاست های  اقتصادی و اجتماعی  دولت صورت پذیرد  با تایید  و تصویب  طرح اصلاح  ساختار  شورای  عالی کار حمایت موثر  به عمل می آید.
یاوری در ادامه تاکید کرد: باید راه های تولیدات داخلی هموار شود تا همه از فواید این کار سود ببرند و آذربایجان غربی در این مورد بهترین عملکرد را داشته است.
حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی ؛نقی زاده مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  به عنوان نمایندگان دولت، انتظار رئیس اتاق بازرگانی  به عنوان نماینده کارفرمایان و صادقی  دبیر اجرایی خانه کارگر  به عنوان نماینده کارگران دیگر سخنرانان این  نشست سه جانبه  بودند.
 در ابتدای این مراسم پیام  دکتر محمد مهدی شهریاری  مقام عالی  استان آذربایجان غربی  به مناسبت روز کارگر  و هفته کارگر قرائت شد و در پایان نیز از تعداد 40 نفر از فعالان  عرصه های کار، تولید و تعاون استان تقدیر شد.


۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید