پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان آذربایجان غربی

پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان آذربایجان غربی
با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی و اعضای کارگروه، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان آذربایجان غربی با بررسی طرح ها و تسهیلات بانک ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در این جلسه با اشاره به کسب رتبه برتر توسط استان آذربایجان غربی در بین 31 استان کشور در حوزه اعطای تسهیلات  اشتغال گفت: بانک کشاورزی عملکرد بسیار خوبی در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان طرح های اشتغال پایدار روستایی داشته و این موضوع و پیگیریهای اعضای کمیته های فنی و در راس آنها اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی ، عملکرد استان را در کشور بالا برده است.
حسینی افزود: هنوز در سه بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید مشکلاتی برای اعطای تسهیلات به طرح های مصوب وجود دارد که باید در یک کارگروه ویژه مورد بررسی قرار گیرد.
وی گفت: طی یک هفته آینده کارگروه ویژه فنی باید با حضور در این موسسات، اشکالات موجود را بررسی کرده و در صورت امکان حل آنها، زمینه تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی فراهم شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی پایان تیرماه امسال را آخرین مهلت برای پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اعلام کرد و ادامه داد: در مدت مانده باید سرعت بررسی طرح ها، تصویب آنها، انعقاد قرارداد در بانک های عامل و پرداخت تسهیلات به صورت جهشی افزایش یابد تا زمینه توفیق بیشتر در این طرح فراهم شود.
مدیرکل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز به عنوان دبیر کارگروه درابتدای این جلسه
ضمن قرائت دستور العمل جدید پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری تصریح کرد: جهت اطلاع کلیه دستگاه های  اجرایی ، بانک های عامل و موسسات مالی این دستور العمل ارسال خواهد شد.
 نقی زاده در ادامه ضمن ارائه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات ، از پرداخت حدود 400 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از ابتدای اجرای این طرح در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات در اختیار صاحبان 157 طرح جدید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال پیش بینی شده برای این طرح ها 629 نفر بوده است، افزود: امیدواریم این تعداد روز به روز افزایش یافته و زمینه اشتغال صدها نفر دیگر در روستاها فراهم شود که در آن صورت، یکی از مهمترین اهداف اجرایی طرح که جلوگیری از مهاجرت روستاییان است، می تواند تحقق یابد.
طرح اشتغال پایدار روستایی از جمله طرح های اقتصادی دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای شاخصه های اشتغال است که از اواخر سال گذشته کلید خورد .
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید