دوازدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو

دوازدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو
دوازدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران کل ادارات و دستگاه های اجرایی در منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور اقتصادی  استاندار آذربایجان غربی  با عنوان اینکه  در حال حاضر  و در مقطع کنونی بحث نظارت بر اجرای طرح ها، اعطای تسهیلات و فرصت های شغلی ایجاد شده  مهمترین وظیفه دستگاه های متولی  است گفت: هدف اصلی اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری  ایجاد فرصت شغلی می باشد که  باید نظارت دقیقی در این خصوص صورت گیرد.
دکتر رضا حسینی  با تاکید بر اهمیت بحث ایجاد اشتغال خاطر نشان کرد:اگر  بر اساس تعهدات صورت گرفته در طرح، اشتغال مد نظر ایجاد نشود دریافت کننده تسهیلات  باید در اسرع وقت مبلغ را به منابع دولت عودت دهد  و یا اینکه  درصد  تسهیلات به 18 درصد افزایش یابد.
ایشان در ادامه با تاکید بر حرکت پروژه ها در مسیر زنجیره ارزشی ، ایجاد شغل دائمی و تامین بازار مورد نیاز را از نتایج این حرکت عظیم عنوان کرد .
دکتر حسینی در ادامه از تصویب 3 پروژه در کارگروه ملی اشتغال ویژه شهرستان ماکو  با مبلغی بالغ بر 42 میلیارد تومان خبر داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه استانی گفت: از مجموع چهار هزار و ۹۶۳ طرح ثبت شده در سامانه کارا در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری تعداد ۲ هزار و ۶۷ طرح به ارزش ۲ هزار میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال توسط بانک های تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امیدتا آذرماه ۹۷  پرداخت شده است که برای ۵ هزار و ۸۱۴ نفر اشتغال ایجاد می کند.
دکتر نقی زاده افزود:  بیش از 932 میلیارد ریال  نیز از محل تسهیلات اشتغال فراگیر استان تا آذرماه 97 توسط موسسات عامل پرداخت شده است.
ایشان با اشاره به اینکه ۲۱ طرح در کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی به ارزش ۴۰۳ میلیارد ریال  بصورت مستقیم بررسی شده است افزود: ۱۳ طرح در حوزه جهادکشاورزی به ارزش ۲۰۳ میلیارد ریال ، ۷ طرح در صنعت، معدن و تجارت به ارزش ۱۵۵ میلیارد ریال  و یک طرح در حوزه ورزش و جوانان به ارزش ۴۵ میلیارد ریال با اشتغالزایی جمعه ۵۴۲ نفر در شمال استان مورد تصویب کارگروه اشتغال استان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین ۲۲ طرح در کمیته فنی اشتغال فراگیر به ارزش ۶۹۱ میلیارد ریال  با اشتغالزایی ۶۹۴ نفر برای تصویب در کارگروه اشتغال ارائه شد.
در این نشست تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد ماکو و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز منعقد شد.


۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید