جلسه ستاد اقامه نماز دستگاه های تابعه تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی

جلسه ستاد اقامه نماز دستگاه های تابعه تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی
با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی،مدیران شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، دبیران اقامه نماز و امامان جماعت دستگاه های تابعه تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی جلسه ستاد اقامه نماز در محل سالن جلسات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی ، در این جلسه ، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با تسلیت ایام شهادت جانسوز دخت نبی مکرم  اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  و با گرامیداشت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی  ایران  و ایام الله دهه مبارک فجر،با اشاره به اهمیت مقوله عبادت و اصلی ترین جلوه آن یعنی اقامه نماز گفت: جایگاه نماز در قرآن یک جایگاه بسیار برجسته و والاست و این فریضه الهی در قرآن در کنار موضوعات مهم آمده است و لازم است فلسفه نماز شناخته شود .
دکتر نقی زاده تصریح کرد: نماز نماد دین و پرچم دین‌داری است  و با عنایت به این‌که مقبولیت اعمال انسان منوط به برپایی نماز و مقبولیت آن است، ، لازم است به‌منظور حل مسائل و مشکلات کنونی جامعه، نماز در جامعه ما نهادینه شود و جایگاه خود را بیش از پیش پیدا کند.
ایشان در ادامه با اشاره به ماده 150 قانون کار خاطر نشان کرد: کلیه کارفرمایان مشمول این قانون مکلفند، در کارگاه، محل مناسب برای ادای فریضه نماز ایجاد نمایند و نیز در ایام  ماه مبارک‌رمضان برای تعظیم شعائر مذهبی و رعایت حال روزه‌داران، شرایط و ساعات کار را با همکاری انجمن اسلامی و شورای اسلامی کار و یا سایر‌نمایندگان قانونی کارگران طوری تنظیم نمایند که اوقات کار مانع فریضه روزه نباشد. همچنین مدتی از اوقات کار را برای ادای فریضه نماز و صرف‌افطار یا سحری، اختصاص دهند.

برزگر دبیر ستاد اقامه  نماز  استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا  سلام الله علیها و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب  اسلامی  ایران با عنوان اینکه محور چرخ زندگی  انسان در این حیات سعادتمند  نماز و رضایت الهی می باشد خاطر نشان کرد: هر اندازه این محور محکم باشد  حرکت زندگی مطلوبتر  و مسیر رسیدن به اهداف هموارتر خواهد بود.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید