آمادگی استان آذربایجان غربی برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری

آمادگی استان آذربایجان غربی برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از آمادگی استان برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی،دکتر رضا حسینی صبح امروز در جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، گفت: با توجه به ابلاغ مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، استانداری آذربایجان غربی، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را با دستگاه ها و بانک ها برای اجرای هر چه بهتر این طرح در استان انجام داده است.
وی تاکید کرد: تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، صرفا به طرح های دارای توجیه اقتصادی و اشتغال زا پرداخت می شود.
معاون استاندار افزود: استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، عملکرد خوبی داشته است و تلاش داریم مرحله دوم این طرح را نیز بصورت کارشناسی و با نتیجه بخشی بهتر در استان اجرا کنیم تا از طریق آن، هدف دولت در تثبیت جمعیت روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی در شهرها تامین شود.
حسینی همچنین گفت: از زمان شروع مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان، نظارت های لازم بر روند اجرای طرح نیز آغاز شده و لازم است این امر بصورت مستمر و دقیق انجام گیرد.
وی در ادامه از دستگاه های استانی خواست رسته هایی که در فهرست رسته های اولویت دار استان نیستند، اما می توانند بعنوان یک رسته اولویت دار و دارای اشتغال زایی بالا در استان تعریف شوند را جهت بهره مندی از تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان ارائه کنند.
دکتر نقی زاده مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کمیته فنی استان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم  و ضرورت توزیع هدفمند منابع در مرحله دوم ابلاغ اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و برگزاری دوره آموزشی برای اعضای کمیته نظارت شهرستان ها به منظورتبیین چارچوب نظارت طرح هادر طی سالجاری گفت: نظارت و پیگیری برتمام شماری طرح های بهره مند از تسهیلات باید در دستور کار فرمانداران شهرستانها به منظور نظارت مطلوب  و مستمرکمیته نظارت بر طرح های بهره مند از تسهیلات اشتغال پایدار قرار گیرد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید