ثبت نام 642 واحد پذیرنده و 3677 کارورز در طرح کارورزی آذربایجان غربی

ثبت نام  642  واحد پذیرنده و 3677 کارورز در طرح کارورزی آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت گفت: تا کنون تعداد 642 واحد پذیرنده و تعداد 3677 نفر کارورز در سامانه طرح کارورزی استان آذربایجان غربی ثبت نام کرده اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در مصاحبه خبری با روابط عمومی اداره کل  با تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی، اظهار کرد : این طرح با هدف افزایش مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و تسهیل جذب در بازار کار کشور از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری از سوی وزارت کار اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح کارورزی زیر مجموعه طرح کارآفرینی و اشتغال کاج برای جوانان است، گفت: جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی 25 سال تا 35 سال (با احتساب ۲سال خدمت سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی است.
نقی زاده  کارفرمایان و واحدهای متقاضی جذب کارورز، را یکی دیگر از مخاطبان اجرای طرح کاروزی معرفی کرد و افزود : در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و آنها می‌توانند آمادگی خود را از این طریق اعلام کنند.
ایشان در ادامه تصریح کرد : برای انطباق بین آموزش دهنده در محیط کارگاه های خصوصی و تعاونی با تعداد کارورزان، واحدهایی که تا سه نفر شاغل دارند می توانند یک کارورز را جذب کنند و در صورت تقاضا برای کارورز بیشتر از یک نفر، به ازای هر سه نفر، یک کارورز اضافه می شود.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت : فرصت انتقال مهارت، تجربه و دانش و قابلیت جذب و اشتغال در بازار کار، فرآیندی ۲ طرفه و از مزایای طرح کارورزی فارغ التحصیلان محسوب می شود.
نقی زاده  در پایان گفت : در این استان  تا کنون تعداد 642 واحد پذیرنده و تعداد 3677 نفر کارورز در سامانه ثبت نام  و در این راستا 774 قرارداد منعقد شده است.
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید