کاهش 2/4 درصدی نرخ بیکاری آذربایجان غربی در بهار 98

کاهش 2/4 درصدی نرخ بیکاری آذربایجان غربی در بهار 98
مدیر کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: طبق گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی از 14.9 در بهار سال گذشته به 10.7 درصد دربهار سال 98 کاهش داشته است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  دکتر رضا نقی زاده در مصاحبه خبری با روابط عمومی اداره کل با اعلام این مطلب افزود: مجموعه فعل و انفعالات اقتصادی در یک سال اخیر نشان می‌دهد که استان آذربایجان غربی در شاخص مهم نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه خود و نسبت به میانگین کشوری روند خوب و مثبتی در پیش گرفته است.
وی  افزود: هم زمان با عزم دولتمردان تدبیر و امید در سطح کشور و استان  با هدف کاهش نرخ بیکاری و ایجاد و تثبیت اشتغال در سطح روستاهای کشور به منظور جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها ، با اجرای طرح های  اشتغال پایدار روستایی  و عشایری ، اشتغال فراگیر ،مشاغل خانگی ,  طرح کارورزی و مهارت آموزی اقدام وبا  اعطای تسهیلات و جذب کارورز و مهارت آموز توانسته است  که در بازه زمانی زمستان 96 تاکنون منجر به ایجاد اشتغال و کاهش4.2 درصدی نرخ بیکاری استان در بهار 98  گردد.
مدیر کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در نتیجه اجرای  برنامه های اشتغالزایی دولت نرخ بیکاری استان از 20.3 درصد در زمستان 96 به 15.5 درصد در زمستان 97 کاهش یافته بود.
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید