55 درصد آرا مراجع حل اختلاف کار آذربایجان غربی در سال جاری به صورت سازشی صادر شده است

55 درصد آرا مراجع حل اختلاف کار آذربایجان غربی در سال جاری به صورت سازشی صادر شده است
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بررسی عملکرد سه ماهه اول سالجاری در حوزه روابط کار از صدور 55 درصد آراء مراجع حل اختلاف به صورت سازشی خبر داد.

    
        به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی , رضا نقی زاده گفت: تعداد دادخواست های واصله به هیاتهای تشخیص استان از 3هزار و177 دادخواست در 3ماهه اول 97 به 3 هزارو 335 دادخواست در سه ماهه اول سال 98 رسیده است که 5درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال قبل را نشان میدهد.
        وی با اعلام اینکه تعداد پرونده های واصله به هیات های حل اختلاف استان در سه ماهه اول سال 97 تعداد717 مورد بوده است تصریح کرد: در سه ماهه اول سالجاری این تعداد به 889 پرونده رسیده است که افزایش 17 درصدی را نشان میدهد.
         نقی زاده خاطرنشان کرد: مقایسه نسبت آراء سازشی به کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف نشان میدهد که در مقایسه با سال گذشته 55 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف در سال 98 به صورت سازشی صادر گردیده است.
        وی در رابطه با شاخص میانگین مدت زمان رسیدگی به شکایات گفت: علیرغم افزایش 5 درصدی پرونده های واصله به هیاتهای تشخیص, براساس نرم افزار تخصصی روابط کار ، مدت زمان رسیدگی از 21 روز در سه ماهه نخست سال 97 به 20 روز در سه ماهه نخست سال 98 رسیده که 1 درصد کاهش را نشان میدهد.
        مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در پایان تاکید کرد: در رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف و هیات تشخیص رویکرد کلی ما در تصمیم گیری ها صیانت از نیروی کار، حفظ و توسعه کار بوده و اعضاء مراجع نیز می بایست به حل و فصل توافقی اختلافات کارگران و کارفرمایان کمک نمایند لذا ما به دنبال این هستیم که اختلافات در محیط های کاری از طریق تفاهم و با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل و فصل گردد.
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید