برندسازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی/ ۱۶۵ هزار نفر در مشاغل خانگی مشغول شدند .

برندسازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی/ ۱۶۵ هزار نفر در مشاغل خانگی مشغول شدند .
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون گفت: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است که باید به این موضوع توجه جدی شود.


با حضور مهناز امام‌دادی، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا نقی‌زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امین رستم‌زاده رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی نشست با دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان در سالن نیلوفر اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مزیت‌های طرح نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌های هر منطقه، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار اجرا می‌شود.
امام‌دادی با بیان اینکه روند فعالیت‌های انجام گرفته در آذربایجان‌غربی در بخش مشاغل خانگی بسیار خوب بوده است، تصریح کرد: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است که باید به این موضوع توجه جدی شود و در این استان اقدامات انجام شده در این راستا قابل قبول بود.
وی با بیان اینکه مشاغل خانگی در دنیا به عنوان مشاغل خرد شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: در مشاغل خانگی برای افراد درآمد پایداری ایجادی می‌شود که این کار ضمن درآمدزایی و ایجاد اشتغال می‌تواند برای توسعه اقتصادی کشور نیز نقش‌آفرین باشد.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود ۳۲۰ رشته مورد تقاضا در مشاغل خانگی عنوان کرد: این رشته‌ها عبارتند از قالی‌بافی، فرش‌بافی، نگهداری دام و طیور، خیاطی رشته‌های گرافیک کامپیوتری، زنبورداری، پرورش گیاهان دارویی، سنگ‌های قیمتی، تولید زعفران که از جمله رشته‌های پرطرفدار در بین مردم هستند.
وی با بیان اینکه بانوان با ۸۲ درصد بیشترین سهم را در بین متقاضیان مشاغل خانگی دارند، اضافه کرد: ۷۴ درصد مشاغل خانگی در مناطق شهری و ۲۶ درصد در مناطق روستایی ایجاد می‌شود و تسهیلات ارائه شده به مشاغل خانگی در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان است در حالی که این رقم ۲۰ میلیون تومان بود.
امام‌دادی با بیان اینکه توجه به راه‌اندازی و حمایت از مشاغل خانگی به طور رسمی از سال ۸۹ آغاز شد، گفت: با بازنگری‌های انجام شده در این طرح برخی اشکالات وارده رفع شده و طرح نوین توسعه مشاغل خانگی برای این منظور ارائه شد و از سال ۹۵ تا ۹۷ در حدود ۱۱۳ هزار نفر تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کرده و ۱۶۵ هزار نفر مشغول کار شده‌اند.
۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید