نیازهای سالمندان در آذربایجان‌غربی احصا شود

نیازهای سالمندان در آذربایجان‌غربی احصا شود
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: نیازهای اصلی سالمندان برای ادامه حضور و فعالیت در جامعه بررسی و احصاء شود تا این قشر با مشکلات کمتری مواجه شوند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، سیدهادی طباطبایی در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی افزود: باید شرایط و وضعیت جامعه براساس نیاز سالمندان بررسی شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا مشارکت‌های لازم را داشته باشند.
 وی با بیان اینکه سالمندی، مسئله ای اجتماعی است، ادامه داد: پیک جمعیتی ما به سمت میانسالی حرکت می‌کند و باید شرایط و زیرساخت‌های جامعه برای حضور این قشر فراهم گردد.
 وی تاکید کرد: اگر امروز تدابیر لازم اندیشیده نشود و زیرساخت‌های لازم فراهم نشود در سال‌های آینده با چالش اساسی در این حوزه روبرو خواهیم شد.
 مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه  گفت: برنامه‌ریزی و ایجاد محیطی مناسب در زمینه‌های مختلف برای رفاه حال سالمندان از اهداف و اولویت‌های شورای سالمندان  استان است.
 نقی زاده  اظهار داشت: توجه به این دوران و برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی و مناسب‌سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه‌های اجتماعی ضروری است.
 وی تاکید کرد: در مرحله نخست باید خدمات عمومی سالمندان مدنظر و مورد تاکید باشد زیرا سالمندان نیازهای متفاوتی در جامعه دارند.
 وی ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر می‌توانند برای سالمندان جامعه برنامه‌های متنوع و شادی را اجرا کنند و متولیان و مسئولان مرتبط اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت مناسب سازی فضاهای شهری و اقدامات انجام گرفته بر ضرورت توجه به جامعه سالمندان تاکید کرد.
 دکتر سعید فریور افزود: جامعه بسمت سالمندی پیش می رود و نیاز است تا نگاهی جدی به این مقوله صورت گیرد.
 پیگیری برچسب‌های سالمندان در اتوبوس‌های درون شهری با هماهنگی شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی با هماهنگی اداره‌ کل ارشاد و بررسی نیازهای جامعه سالمندان از مصوبه‌های این جلسه بود
۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید