یک سوم متقاضیان مشاغل خانگی علاقه‌ای به دریافت وام ندارند

یک سوم متقاضیان مشاغل خانگی علاقه‌ای به دریافت وام ندارند
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی گفت: یک سوم متقاضیان مشاغل خانگی علاقه‌ای به دریافت تسهیلات بانکی ندارند و مشکل اصلی آنان اتصال به بازار و فروش است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  آذربایجان غربی امین رستم زاده  با بیان اینکه پس از انجام مراحل ارزیابی بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در کل استان به عنوان متقاضیان اصلی طرح مشاغل خانگی شناسایی شدند، افزود: از این تعداد، یک‌هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی تسهیلات نبوده و تنها مشکل کسب و کار آنها مربوط به اتصال به بازار و فروش بود.
وی از آغاز فاز سوم این طرح خبر داد و بیان‌کرد: تا این مرحله از اجرای فاز سوم طرح مشاغل خانگی در استان ۸۵۰ نفر متقاضی به مرحله اتصال به بازار رسیده‌اند.
رئیس جهاد دانشگاهی  استان افزود: اداره کل تعاون کار و رفاه آذربایجان غربی در طرح مشاغل خانگی با همکاری جهاد دانشگاهی به‌دنبال شناسایی پشتیبانان فعال است.
رستم زاده  با اشاره به اجرای فاز اول و دوم طرح مشاغل خانگی در استان بیان کرد: در فاز اول ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در خصوص مشاغل خانگی شناسایی شده که بعد از انجام این مراحل ۲۱ رشته به عنوان فرصت‌ها و پتانسیل های مشاغل خانگی انتخاب شد.
وی  ادامه داد: در فاز اول این طرح ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی در سامانه این طرح صورت گرفت که در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند.
رستم زاده  بابیان اینکه ظرفیت مشاغل خانگی بستری بی بدیل در اشتغال‌زایی کشور محسوب می‌شود، گفت: جهاد دانشگاهی  استان در تلاش است با شناسایی مزیت‌های شهرستان‌های استان بستر فعالیت و رونق مشاغل خانگی متناسب با آن منطقه را با برگزاری کارگاه‌های عملی و مشاوره فراهم کند.
مشاغل خانگی، مشاغلی است که اغلب در منازل شخصی یعنی اقامتگاه محل سکونت و زندگی فرد شکل می گیرد.

۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید