آمار و برنامه ریزی دقیق،لازمه تحقق اهداف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

آمار و برنامه ریزی دقیق،لازمه تحقق اهداف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در آئین بزرگداشت روز آمار که در محل اداره کل آذربایجان غربی برگزار شد گفت: آمار و برنامه ریزی دقیق لازمه تحقق اهداف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده  در این جلسه که با حضور کارشناسان آمار دستگاههای عضو شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی  آذربایجان غربی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد  با تبریک اول ابان ماه روز جهانی آمار  و برنامه ریزی گفت: آمار دقیق و برنامه ریزی موثر یکی از ارکان توسعه ماندگار و از شاخصه‌های توسعه یافتگی است.
وی مسئولان و کارشناسان آمار هر مجموعه را قدرتمندترین مشاوران آن مجموعه عنوان کرد و افزود:  حوزه آمار  و برنامه ریزی در هر سازمان دارای دو رسالت سنگین و موثر می باشد  یکی از این رسالتها تحلیل آمار گذشته در جهت شفاف سازی  و رفع نقائص و رسالت دوم تحلیل آمار آینده در جهت ترسیم مسیر آینده با هدف رسیدن به اهداف مطلوب می باشد.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است. حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور  و همچنین تحقق اهداف خرد و کلان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مستلزم داشتن آمارهای دقیق و به هنگام است .
نقی زاده با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی در تابستان سال جاری رتبه اول در شاخص بهبود فضای کسب و کار کشور و بیشترین کاهش نرخ بیکاری در میان سایر استانهارا  از آن خود کرده است افزود:تدابیر اولیای استان و در راس آنها مقام عالی استان  و برنامه ریزی دقیق بر اساس آمارهای استخراجی از عوامل مهم زمینه ساز این موفقیتها برای  استان می باشد.
۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید