مشاغل خانگی میانبر اقتصادی آذربایجان غربی

مشاغل خانگی میانبر اقتصادی آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جلسه هماهنگی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی استان گفت : هر روز موضوع بیکاری در کشور بیشتر حساستر و پیچیده تر از قبل مورد توجه سیاستگذاران و مردم قرار می‌گیرد چرا که با گذشت زمان به تعداد فارغ‌التحصیلان و بیکاران افزوده شده ، صف بیکاران طولانی تر می‌شوند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل رضا نقی زاده گفت : نبود شغل باب میل و خواست افراد در جامعه ممکن است معضل حادی باشد که مشخصا ناشی از تراکم متقاضیان شغل و استقبال عموم از مشاغل دولتی و غیر تولیدی می باشد ، ولی امروز جامعه ایرانی ناگزیر از حضور در عرصه کسب ‌و کارهای جدید ، کوچک و متوسط می باشند تا ضمن کسب درآمد ، گوشه ای از چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در آورند .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان اینکه به استان در سال گذشته 289 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرایی نمودن طرح مشاغل خانگی اختصاص‌ داده شده بود ؛ عملا مبلغ 173 میلیارد ریال ابلاغ و جذب‌ شد که اشتغال 2272 نفری را نیز به همراه داشت .
رضا نقی زاده با اشاره اهمیت مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی می‌افزاید : با توجه به بازگشت سریع سرمایه در مشاغل خانگی باید با حمایت و ارائه آموزش ها و مهارت‌های لازم ، زمینه اشتغال جوانان در این حوزه را فراهم نمود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی می‌گوید: برند سازی محصولات موجب شناخته شدن آن‌ها و در نتیجه جلب مشتری می‌شود و اجرای طرح نوین مشاغل خانگی برای حل مشکلاتی مانند اتصال به بازار مؤثر است.
نقی زاده با اشاره به اهمیت نقش اعتبارات در پیشبرد اهداف مشاغل خانگی می‌افزاید: آذربایجان غربی در حوزه گسترش طرح نوین توسعه مشاغل خانگی استعداد و بستر کافی را دارد که با تزریق تسهیلات می‌توان گام‌های اساسی در این حوزه برداشت لذا بانک های عامل باید مسیر را جهت اعطای این تسهیلات هموار نمایند تا متقاضیان بتوانند به دور از تکلف تسهیلات را دریافت نمایند.
در ادامه جلسه تصمیمات  لازم در زمینه تسهیل اعطای این تسهیلات اتخاذ گردید.
۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید