پیامبر(ص) جلوه رحمت پروردگار در روز قیامت است.

پیامبر(ص) جلوه رحمت پروردگار در روز قیامت است.
امام جماعت اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در آئین قرائت زیارت ازبعید حضرت رسول اکرم (ص)گفت: پیامبر(ص) جلوه رحمت پروردگار در روز قیامت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ، در این آئین که در آستانه  ۲۸ صفر سالروز رحلت جانگداز پیامبر اکرم(ص)  و شادت امامان معصوم حضرت امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهم السلام) برگزار شد حجت الاسلام قنبری با تسلیت ایام سوگواری آخر ماه صفر گفت: پیامبراکرم(ص) بزرگ ترین شفاعت‌کننده در آخرت است و آن‌ها که شایسته شفاعت باشند، مشمول این شفاعت بزرگ قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه روز قیامت تجسم اعمال انسان‌هاست و عمل افراد همچون نماز، روز، صدقه و... به نمایش داده می-شود، افزود: پیامبر(ص) دردنیا و آخرت جلوه رحمت و رافت پروردگار است و در سیره و رفتار آن حضرت رحمت و رافت، دلسوزی، مهربانی، عفو وگذشت و رفق و مدارا و برخورد کریمانه با دوست و دشمن کاملا مشهود بود.
حجت الاسلام قنبری با اشاره به کرامت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نیز خاطر نشان کرد: آن امام همام دارای چنان بخشندگی بودند که لقب کریم اهل بیت را از آن خود کردند  و ما باید با الگوگیری از ایشان دست نیازمندان جامعه خویش را بگیریم.
وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز جانسوز شهادت امام رضا (ع) نیز گفت: امام رضا(ع) مظهر جود و کرامت خداوند است و رأفت و مهربانی، شجاعت، علم و عصمت، سخاوت و کرم از مهترین ویژگی هایایشان است لذا نام این امام هُمام نیز برای ما برکت دارد، مردم ما از سراسر ایران اسلامی به شوق زیارت ثامن الحجج کیلومترها راه را می پیمایند تا حاجتشان را با این امام عزیز در میان بگذارند و این موضوع بسیار زیبا است، امیدوار هستیم که روز به روز معرفتمان به ایشان افزوده شود.
در ادامه حاضران در مجلس زیارت ازبعیدپیامبر را قرائت  و در سوگ حضرت محمد(ص) و فرزندان ایشان به مداحی  و سوگواری پرداختند.
۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید