جلسه هماهنگی راه اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در ارومیه

جلسه هماهنگی راه اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در ارومیه
با حضور مدیران کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و آموزش و پرورش استان جلسه هماهنگی راه اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در ارومیه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل در این جلسه براساس دستورالعمل تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان در راستای گسترش فرهنگ کارآفرینی و مشاوره‌های کسب و کار و شناسایی هوش کارآفرینانه و ایده‌های نوجوانان برای  دانش‌آموزان ۱۲تا ۱۸ سال  بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در این جلسه با تاکید بر فراگیری مهارت در کنار تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان گفت: کارآفرینی یک اندیشه و ایده است که فرد باید آن را تبدیل به کسب و کار کند و بتواند از آن برای خود ارزش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تولید کند هر فرد در هر سن و سالی می‌تواند یک کارآفرین موفق باشد.
نقی زاده افزود: کارآفرینی یک نوع رفتار است که باید در سیستم نظام آموزشی دانش آموزان را تربیت می‌کردیم که وقتی وارد فضای کسب‌وکار می‌شدند کارآفرین باشند لذا در این باشگاه افرادی تربیت می‌شوند و نیازها را شناسایی می کنند و یاد میگیرند منابع را چگونه ترکیب و چیزی خلق کنند.
وی خاطر نشان کرد: هر کسی نمی‌تواند در جامع کارآفرین باشد و هدفمان از تشکیل این باشگاه تربیت دانش‌آموزان خلاق است تا با شبکه‌سازی در توسعه این استان موثر باشند، باید رفتار فرد را تغییر دهیم؛ سبک کلاس در این باشگاه از جنس هم‌اندیشی است و این دانش‌آموزان کار گروهی می‌کنند و پرسشگر هستند و باید مدل ذهنی آنان را تغییر دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی  نیز گفت: بدنبال این‌ هستیم با راه اندازی باشگاه کارآفرینی، جوان خلاق، مبتکر و دارای مهارت به جامعه تحویل دهیم و تراز علمی کشور را افزایش دهیم ولی در این مسیر مشکلات فراوانی وجود دارد که باید با همراهی و همدلی  این مواقع را از سد راه قشر نوجوان و جوان جامعه برداریم.

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید