حل و فصل 55 درصد از پرونده های کارگری آذربایجان غربی به صورت سازشی در 6 ماه اول سال جاری

حل و فصل  55 درصد از پرونده های کارگری آذربایجان غربی  به صورت سازشی در 6 ماه اول سال جاری
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از حل و فصل 55 درصد از پرونده های کارگری استان بصورت سازشی طی سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان رضا نقی زاده  اظهار داشت : از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 6117 دادخواست کارگری در این اداره کل به ثبت رسیده ، که تعداد، 3058 پرونده منجر به صدور رأی شده است.
وی با بیان اینکه مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما وکارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار وسایر مقررات تبعی، موافقتنامه های کارگری و یا پیمانهای دسته جمعی میباشد، تشکیل شده اند اظهار داشت : در راستای اجرایی نمودن این قانون، اداره روابط کار استان آذربایجان غربی با18 شعبه هیات تشخیص و 8 هیات حل اختلاف فعالیت میکند.
وی در ادامه تاکید کرد :ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده و در این راستا دولت می بایست نقش سیاست گذاری, نظارت و حمایت قانونی را ایفا نماید و فضای کسب و کار با مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید