برقراری بیمه بیکاری برای بیش از 4500 نفر دراستان آذربایجان غربی

برقراری بیمه بیکاری برای بیش از 4500 نفر دراستان آذربایجان غربی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در مصاحبه خبری با روابط عمومی اداره کل گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در آذربایجان غربی بیمه بیکاری 4525 نفر برقرار شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی  رضا نقی زاده گفت: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است  و مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگانی که بدون  میل و اراده از کار بیکار شده و آماده کار هستند، پرداخت می‌شود و این یک حمایت اجتماعی است.
وی افزود: تمام مشمولان قانون کار و کار کشاورزی که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند، مشمول قانون بیمه بیکاری هستندلذا حق بیمه بیکاری به میزان 3 درصد مزد بیمه شده است که توسط کارفرما پرداخت می‌شود.
نقی زاده ادامه داد: شرایط استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری این است که بیمه شده قبل از بیکار شدن حداقل 6 ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، بیمه شده مکلف است ظرف 30 روز از تاریخ  بیکاری موضوع را به ادارات  تعاون کار و رفاه اجتماعی محل اعلام کند.
وی گفت: بیمه شده باید آمادگی خود را برای اشتغال به کار مجدد از شغل تخصصی یا مشابه  اعلام نماید و در دوره‌های کار آموزی و سواد آموزی توسط واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام  می‌شود، شرکت نماید.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  با بیان  اینکه برای توسعه و ایجاد اشتغال می بایست بیکاران را به سمت آموزشهای مهارتی و توانمند سازی و کارآفرینی سوق داد ،اظهارداشت: در این زمینه  تلاش می شود تا مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا آمادگی ورود به بازار کسب و کار را به دست آورند.
وی افزود: در این راستا در 8ماه امسال تعداد 563  نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند.
۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید