فعالیت 180 تشکل کارگری و کارفرمایی در آذربایجان غربی

فعالیت 180 تشکل کارگری و کارفرمایی در آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: 180تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی استان فعالیت می‌کنند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده در مصاحبه با روابط عمومی اداره کل گفت: با توجه به لحاظ شدن اصل سه جانبه گرایی در قانون کار و همسو بودن و نقش دولت، کارفرمایان و کارگران، باید از ظرفیت‌های گوناگون در جهت ایجاد هم افزایی بین شرکای اجتماعی استفاده کنند.
وی  با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی و حفظ منافع مشترک در تمامی امور مرتبط با کار و تولید و رابطه کارگر و کارفرما، گفت: در راستای توسعه و ترویج سه جانبه گرایی کارگر، کارفرما و دولت، حفظ حقوق، منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه است، تشکلات کارگری و کارفرمایی در واحد‌های تولیدی تشکیل شده است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: این تشکل‌ها شامل نماینده کارگران، شورا‌های اسلامی کار، انجمن صنفی کارگری، انجمن صنفی کارفرمایی، کانون شورا‌های اسلامی کار، کانون کارفرمایان و کانون‌های کارگران بازنشسته هستند که جمعیت کارگری و کارفرمایی قابل توجهی را در استان قزوین در بر می‌گیرند
نقی زاده با اشاره به اهمیت فعالیت اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی ادارات کل  و تشریح وظایف آنان گفت: جرای قانون و آئین نامه های مربوط به تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح استان ، تقویت و توسعه تشکل های کارگری و کارفرمایی ،ترویج گفتگو های دو جانبه و سه جانبه بین کارگران و تشکل های مربوطه به منظور حل مشکلات ومعضلات کارگری، بهبود شرایط کار و ارتقای بهره وری نیروی کار در سطح استان و نظارت بر انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی استان از جمله مهمترین وظایف اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی می باشد.
وی با اعلام اینکه هم اکنون 180 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان فعالیت می کند افزود:به همت اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل تعداد 120تشکل کارگری و همچنین 60تشکل کارفرمایی در استان فعالیت می کنند.
نقی زاده با اشاره به فعالیت 100 انجمن صنفی در استان تصریح کرد: خوشبختانه در آذربایجان غربی فعالیت‌های خوبی جهت توسعه و ارتقا تشکلات صنفی انجام گرفته است.
وی اضافه کرد:در آذربایجان غربی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و دوره‌های آموزشی مختلف و به‌ویژه خود ترکیب مدیریتی تشکل‌ها بیش از 412 نفر ساعت آموزش‌های مرتبط ارائه‌شده است.
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید