مشارکت صندوق کارآفرینی امید در ۲۸۷ طرح اشتغال روستایی آذربایجان‌غربی

مشارکت صندوق کارآفرینی امید در ۲۸۷ طرح اشتغال روستایی آذربایجان‌غربی
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این صندوق طی سال‌جاری در ۲۸۷ طرح اشتغال روستایی در استان مشارکت کرده، گفت: برای اجرای این طرح‌ها، ۱۶۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده‌است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی علیرضا آخوندزاده افزود: با اجرای این تعداد طرح برای ۵۷۴ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.
وی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات بوده و بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.
وی اظهار داشت: همچنین طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید ۱۷۴ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: تسهیلات مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود یک‌هزار و ۸۳۵ فقره پرداخت شده‌است.
آخوندزاده اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.
وی بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.
یک‌هزار و پنج فقره تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید طی سال ۱۳۹۷ در آذربایجان‌غربی پرداخت و ۵۰۱ میلیارد ریال تسهیلات به این طرح‌ها پرداخت شده‌است.
۱۷ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید