صادرات تعاونی‌های سلماس به بیش از ۶ میلیون دلار رسید

صادرات تعاونی‌های سلماس به بیش از ۶ میلیون دلار رسید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: تعاونی‌های شهرستان سلماس امسال بیش از ۶ میلیون دلار صادرات داشته‌اند كه رقمی قابل توجه برای این بخش مهم اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی‌زاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات جامعه کارگری، کارفرمایان و تعاون‌گران سلماس با اشاره به نقش پررنگ تعاونی‌ها در اقتصاد کشور افزود: هدف‌گذاری انجام شده برای این بخش، صادرات ۱۰ میلیون دلاری تا پایان سال جاری است که با توجه به ظرفیت موجود، این رقم به‌صورت کامل محقق می‌شود.
وی اضافه کرد: سلماس با فعالیت ٢٦٠ تعاونی شناسنامه‌دار، یکی از شهرستان‌های موفق استان در این حوزه است که امیدواریم تجربه‌های موفق این منطقه به دیگر شهرستان‌های استان نیز تعمیم یابد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار نفر در تعاونی‌های این شهرستان که در زمینه‌های تولید و توزیع، خدمات، صنعت و کشاورزی هستند در شهرستان سلماس فعالیت دارند که رقم قابل توجهی است.
مرتضی اصغری فرماندار سلماس نیز در این جلسه گفت: یکی از مشکلات بخش تعاونی این شهرستان، وجود تعاونی‌های راکد و نیمه تعطیل است که با راه‌اندازی مجدد آنها می‌توان زمینه رونق بیش از پیش این بخش را فراهم کرد.
در این جلسه، کارگران، کارفرمایان و صاحبان تعاونی‌‍‌های این شهرستان به‌ صورت چهره به چهره مشکلات خود را با مسوولان در میان گذاشتند.
سلماس شهرستانی مرزی در شمال آذربایجان‌غربی است و بازگشایی مرز رسمی" کوزه‌رش" در این شهرستان با کشور ترکیه از جمله خواسته‌های مردم این منطقه به‌شمار می‌رود.
۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید