تشکیل 73 تعاونی جدید در آذربایجان غربی

تشکیل 73 تعاونی جدید در آذربایجان غربی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون 73شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛ نقی زاده  افزود: از این تعداد تعاونی تشکیل شده 31 تعاونی در گرایش تولیدی، 11تعاونی در گرایش توزیعی و32 تعاونی در گرایش خدماتی  با ایجاد اشتغال 882 نفر فعالیت می کنند.

مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه 28شرکت تعاونی در حوزه مرزنشینان در سطح استان فعال هستند اظهار کرد: این شرکت های تعاونی در 9 ماهه امسال بیش از 22 میلیون دلار اقلامی همچون مصالح ساختمانی،تخته نوپان،مواد غذایی، میوه وسبزیجات و فلزات را  به کشورهای همجوار صادر کردند.

نقی زاده  از برگزاری 35 هزار و 488 نفر ساعت  ساعت آموزش برای تعاونگران سراسر استان هم خبر داد و افزود: این آموزش ها به منظور توانمندسازی مدیران و اعضای تعاونی های استان در شاخه های مهارتی حقوقی،مهارتی مدیریتی، مهارتی تخصصی و مجازی برگزارشده است.
وی همچنین در خصوص اجرای طرح روستا تعاون در آذربایجان غربی  گفت: پس از ابلاغ اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر و برنامه های ابلاغی وزارت متبوع مبنی بر تشکیل شرکتهای تعاونی روستا تعاون در مناطق مختلف استان، بمنظور بهره مندی از تسهیلات مذکور با پیگیریهای  مستمر تا کنون193شرکت تعاونی (روستا تعاون)در گرایشهای مختلف در سطح استان تشکیل شده که از این تعداد134تعاونی در سامانه کارا ثبت نام و به بانکهای عامل معرفی شده اند..
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت:از این تعداد17 تعاونی مصوب،10 تعاونی با مبلغ 51500 میلیون ریال با اشتغال 64 نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید