صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی ۳۴۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد

صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی ۳۴۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق طی سال جاری ۳۴۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی به متقاضیان در استان پرداخت کرده‌است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی علیرضا آخوندزاده افزود: ۱۶۸ میلیارد ریال از این میزان برای ۲۸۷ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده‌است.
وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها ادامه داد: با اجرای این تعداد طرح، برای ۵۷۴ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.
وی با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه کرد: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.
وی اظهار داشت: همچنین طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید ۱۷۴ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود یک‌هزار و ۸۳۵ فقره متقاضی در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده‌است.
آخوندزاده اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.
وی بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید