حمایت صندوق کارآفرینی امید از ایده جوانان برای اشتغال در آذربایجان‌غربی

حمایت صندوق کارآفرینی امید از ایده جوانان برای اشتغال در آذربایجان‌غربی
صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اجرای طرح «کارآفرین شو» در این استان از ایده‌های جدید جوانان خلاق در زمینه ایجاد اشتغال در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح کارآفرین‌ شو در مرکز استان با همین نام و در شهرستان‌ها نیز با عنوان «کاروان کارآفرین‌شو» هم‌اکنون با موفقیت در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه جوانان در امر خوداشتغالی با توجه به ظرفیت شهر محل سکونت‌شان در این طرح مشارکت کنند، افزود: ما نیز در این راستا از جوانان علاقه‌مند حمایت می‌کنیم و با توجه به اینکه یک طرح نوپاست در مرحله اول با دانشگاه‌های صنعتی، فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی استان و سازمان فنی حرفه‌ای تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح شهرهای مهاباد و بوکان نسبت به سایر شهرهای استان پیشتاز هستند، گفت: اشتغال پایدار روستایی براساس مصوبه دولت از سال ۱۳۹۷ شروع شده است و صندوق کارآفرینی امید از آن حمایت می‌کند.
آخوندزاده اظهار داشت: هم‌اکنون طرح ملی یک روستا، یک محصول، با هدف روستای بدون بیکار و با حمایت از صندوق‌های خُرد محلی اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح‌ها در راستای حمایت از اشتغال پایدار در سطح استان است، گفت: امسال ۱۸۰ میلیارد ریال از محل صندوق کارآفرینی امید استان برای اشتغال پایدار و ۶۰ میلیارد ریال نیز برای طرح‌های «یک روستا، یک محصول» تسهیلات پرداخت شده‌است.
وی بیان کرد: میاندوآب نیز در رابطه با پرداخت تسهیلات اشتغال‌ پایدار وضعیت مطلوبی دارد به طوری که در سال گذشته ۱۸۵ درصد اعتبارات در این شهرستان جذب شد.
وی اضافه کرد: امسال نیز با اجرای طرح‌های خوب تاکنون بالای ۱۰۰ درصد اعتبارات در این شهرستان جذب شده‌ است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای برنامه ملاقات عمومی در شهرهای استان افزود: در اجرای این برنامه در شهرستان میاندوآب حدود ۳۵ نفر مراجعه کردند که بیشتر مطالبه‌ آنان در رابطه با اشتغال بود.
۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید