آیین افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوان آذربایجان غربی

آیین افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوان آذربایجان غربی
با حضور مقامات کشوری و استانی و ۲۰۰نفر از دانش آموزان به همراه والدين آیین افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوان آذربایجان غربی در سالن اجتماعات مدرسه نیلوفر ارومیه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این آیین با گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س)و گرامیداشت دهه مبارک فجر ،با پرداخت به مفهوم کارآفرینی گفت:کارآفرین کسی است که توانمندی ترکیب منابع را برای حل مسائل را به صورت ویژه دارد.
دکتر سرهنگی با تاکید بر این مساله که مقوله کارآفرینی تنها در حوزه کسب و‌کار نیست خاطر نشان کرد:حتی کسی که در حوزه فرهنگ و اندیشه با ترکیب عقاید ،رفتار غلطی را از بین می برد کارآفرین فرهنگی است.
وی مشاهده گری،پرسشگری،آزمایشگری،شبکه سازی و تفکر خلاق را از ویژگی های اصلی کارآفرینی عنوان کرد و افزود:کارآفرینی یک سبک زندگی است و ما می خواهیم خلاق بودن را در نهاد نوجوانان نهادینه کنیم.
دکتر سرهنگی در پایان با توصیه به خانواده ها از انان خواست تا توانمندی های فرزندان خود را تقویت نموده و رشد دهند .
نقی زاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این آیین با گرامیداشت فرارسیدن فجر انقلاب اسلامی گفت:امروز دنیا نسل چهارم دانشگاهها را با رویکرد ثروت آفرینی تجربه می کند این در حالیست مراکز اموزشی بصورت آموزش محور فعالیت می کنند.
ایشان با تاکید بر اهمیت مقوله کارآفرینی به عنوان ضرورت جامعه کنونی تصریح کرد:دانش اموزان ما به عنوان نسل آینده باید بصورتی تعلیم و آموزش داده شوند تا مهارت کارآفرین بودن را آموخته و بکار گیرند.
در ادامه جلسه از تعدادی از دانش آموزان حاضر در جلسه تقدیر شد.
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید