سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر آذربایجان غربی

سیزدهمین جشنواره تجلیل  از کارآفرینان برتر آذربایجان غربی
همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر ، سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر آذربایجان غربی در سالن شرکت مخابرات آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر ، سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر آذربایجان غربی برگزارشد.
در این آیین که در محل سالن اجتماعات شرکت مخابرات استان و با حضور معاون عمرانی  استاندار، مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از کارآفرینان برگزار شد معاون عمرانی  استاندار آذربایجان غربی اصلی ترین وظیفه هر دولت را ایجاد ثروت و اشتغال عنوان کرد و افزود: ارکان اساسی ایجاد اشتغال هر جامعه کارآفرینان آن جامعه هستند که با سرعت بخشی به چرخه های تولید ، زمینه های ایجاد رفاه  اجتماعی  و رشد همه جانبه جوامع را فراهم می کنند.
دکتر رحمانی  با ارائه آماری از میزان کاهش رشد نرخ بیکاری در دو سال اخیر در  استان خاطر نشان کرد: این کاهش نرخ بیکاری که حاصل تلاش شبانه روزی  کارآفرینان  و بخش خصوصی که تمام قد در مقابل تحریم های ظالمانه دشمنان ایستاده اند است ، نوید بخش بسیار خوبی برای فضای کسب و کار استان است .
وی در ادامه با اشاره به ایات قران و روایات معصومین در خصوص اهمیت بحث کارآفرینی، ضرورت آموختن کار و پیشه، زمان شناسی، سستی گریزی، استواری  و سود رسانی، صداقت حرفه ای  و خلاقیت و نوآوری را از مهمترین ویژگی های کارآفرینان عنوان کرد.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به عنوان دیگر سخنران این آئین، با گرامیداشت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر  و همچنین بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به توفیقات نظام مقدس جمهوری  اسلامی در طول 41 سال ایستادگی و مقاومت در برابر ایادی غرب و شرق استکبار گفت:امروز در سایه نعمت ولایت  ، نظام مقدس جمهوری  اسلامی  ایران  با اقتدار تمام در جهان و منطقه قد علم کرده  و جوانان این مرز و بوم  در کسوت های مختلف از جمله کارآفرین  و تولید کننده  با ابرقدرت های جهان رقابت می کنند.
دکتر رضا نقی زاده با تاکید بر اهمیت حضور کارآفرینان در جامعه به عنوان سردمداران تولید ، فرصت سرمایه گذاری؛ امنیت  و سود را از مطالبات آنان عنوان کرد و گفت: دولتمردان  رفع کنندگان موانع رزمندگان اقتصادی  هستند تا سرعت چرخه های تولید واقتصاد کشور چندین برابر شود.
وی  با تاکید بر این مساله که دولت نمی تواند کارفرمای خوبی باشد تصریح کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی  و با تاکیدات رهبر معظم انقلاب  باید واگذاریها به بخش خصوصی صورت گیرد و در این بین دولت تنها  نقش ناظر را ایفا می کند.
وی با اشاره به برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان در سه روز  اخیر خاطر نشان کرد:  این باشگاه با هدف تربیت نسل خلاق  و کارآفرین برگزار شد و با همت رسانه ملی و رسانه های محلی استان بازتاب خوبی داشته  و ما با تربیت نوجوانان کارآفرینان در حال آماده سازی سربازان جنگ نرم  اقتصادی با دشمنان هستیم.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  در ادامه با تشریح فرایند انتخاب کارآفرینان برتر گفت: این فرایند صرفا از طریق سامانه مربوطه صورت گرفته است و ایجاد فضای تعامل و همکاری فعالان اقتصادی، ایجاد نشاط  و رقابت در فضای کسب و کار، هم افزایی در عرصه تولید ؛ توسعه فرهنگ کارآفرینی  و حمایت از کارآفرینان را از اهداف اصلی این جشنواره عنوان نمود.
در ادامه تعدادی از کارآفرینان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.
 در پایان با اهدای لوح و هدایایی از تعدادی از کارآفرینان برتر استان تجلیل شد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید