نشست خبری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی

نشست خبری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی
به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای ارائه گزارش عملکرد دستگاههای اجرایی، نشست خبری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده در این نشست که با حضور اصحاب رسانه های  استان برگزار شد با گرامیداشت فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: دهه فجر انقلاب  اسلامی یاد آوز رشادت های جوانانی است که با نثار خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند و به عرصه رساندند.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: با تلاش مسئولان استانی ، آذربایجان‌غربی در فضای کسب و کار بهترین نتیجه و رتبه برتر در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از وجود 168 هزار نفر بیکار در آذربایجان غربی از مقطع دکترا تا زیر دیپلم خبر داد و یادآور شد: در این راستا در سال 97 و 98 بالغ بر 61 هزار نفر اشتغال  ایجاد شده است.
وی با اشاره به آمار مقایسه نرخ بیکاری در استان طی سال 97 و 98، اعلام کرد: نرخ بیکاری بهار از 14.9 درصد در سال 97 به 10.7 درصد در سال 98، تابستان از 14.8 درصد در سال 97 به 8.6 درصد در سال 98، پاییز از 13.8 در سال 97 به 11.1 درصد در سال 98 رسیده است.
نقی زاده با بیان اینکه بیمه شده اجباری در استان از رشد 3 درصدی برخوردار است، تصریح کرد: امسال دو فصل متوالی بهار و تابستان، آذربایجان غربی در فضای کسب و کار رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اعلام اینکه برای 4 هزار و 514 طرح تسهیلاتی با مبلغ 385 میلیارد تومان در حوزه اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده که منجر به اشتغال زایی برای 10 هزار و 986 نفر شده، افزود: اشتغال روستایی در استان مسیر خوبی را طی کرده است.
وی با اشاره به برنامه های دهه فجر از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، اعلام کرد: افتتاح اولین سامانه آموزشی مجازی HSE، ایجاد خانه فرهنگ کار و تلاش در شهرستان تکاب، نام گذاری بزرگ ترین مجموعه ورزشی کارگران در ارومیه با نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و... از جمله برنامه های اجرایی در دهه فجر می باشد.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید