رونمایی از سامانه آموزش ایمنی مجازی در آذربایجان غربی

رونمایی از سامانه آموزش ایمنی مجازی در آذربایجان غربی
همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر ، آئین رونمایی از سامانه آموزش ایمنی مجازی در آذربایجان غربی برای نخستین بار در کشور برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در این آئین که در محل سالن جلسات مجتمع رفاهی شهید حججی ارومیه برگزار شد ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی با شکوه انقلاب  اسلامی  ایران ، با اشاره به اهمیت مساله ایمنی  و ذکر ایات و روایاتی در این خصوص گفت: امروزه مساله ایمنی در محیط کار یکی از مهمترین چالشهای پیش روی کارفرمایان و کارگران در بخش صنعت می باشد.
رضا نقی زاده خاطر نشان کرد:آمار نشانگر این حقیقت است که می توان با صرف هزینه های ناچیزی در زمینه ایمنی و شناخت خطرات موجود در حین کار با ابزار و ماشین آلات گوناگون در بخشهای تولیدی و صنعتی، از بروز خسارات جانی و مالی شدید تر پیشگیری کرد.
وی افزود: حوادث ناشی از کار عواقبی از جمله صدمات جانی و مالی، نقصان نیروی کار، کاهش تولید و تعطیلی بنگاه اقتصادی را در پی دارد که می توان با رعایت ایمنی محیط کار و تولید ایمن از این عواقب خطرناک پیشگیری کرد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با عنوان اینکه 90 درصد حوادث ناشی از کار بر اثر خطای انسانی می باشد خاطر نشان کرد: این حوادث اغلب با تدابیر کوچک و هزینه اندک قابل پیشگیری است که راه اندازی سامانه ایمنی مجازی یکی از این راههای کم هزینه می باشدکه با هدف صیانت از نیروی کار ، اجتناب از تعطیلی کارگاهها به منظور برپایی کلاس های آموزشی ، رعایت عدالت آموزشی و همه گیر نموده آموزشهای ایمنی با هماهنگی و معاضدت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امروز آغاز بکار میکند.
رضا نقی زاده گفت:  با راه اندازی این سامانه فعالان حوزه کار و تولید قادر خواهند بود  در هر زمان از شبانه روز  با مراجعه به این سامانه  دوره های ایمنی را سپری نموده و در صورت کسب امتیاز گواهی نامه دریافت نمایند.
در ادامه برنامه ضمن مصاحبه مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با رسانه ملی و تشریح عملکر د سامانه، رونمایی از سامانه مذکور که توسط گروه تحقیقات ، تعلیمات و حفاظت فنی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی طراحی و به مورد اجرا گذاشته شده است ، میهمانان از مرکز موصوف و تجهیزات اندازه گیری بازدید و از نزدیک با کارهای این مجموعه ارزشمند آشنا شدند .
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید