ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 22000 نفر در آذربایجان غربی

ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 22000 نفر در آذربایجان غربی
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: طی سالجاری سه میلیون و ۲۱۱ هزار و ۲۵۱ نفر تحت دوره های آموزشی و مهارت آموزی قرار گرفته اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، محمد سلیم عباسی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طی سال جاری ۲۲ هزار و ۴۴۶ نفر در بخش دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در قالب یک هزار و ۳۵۵ دوره آموزشی فرا گرفته‌اند که در مجموع شامل سه میلیون و ۲۱۱ هزار و ۲۵۱ نفر ساعت می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر اضافه کرد: در این ایام نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، مسابقات ورزشی، دیدار با خانواده شهدا، افتتاح آموزشگاه برق، دوره آموزشی تحکیم بنیان خانواده، تجدید میثاق با شهدا، جشنواره غذاهای محلی، برگزاری دوره آموزش سلامت اداری و افتتاح آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در میاندوآب به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود.
عباسی با اشاره به تعداد برنامه‌های اجرایی به مناسبت دهه فجر، از افتتاح مرکز هتلداری تکاب خبر داد و گفت: حمایت از مشاغل نوپا و استارت آپ ها از مهمترین اقدامات این اداره کل در سالجاری بود.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی ادامه داد: امسال همچنین دوره‌های آموزشی متعدد در پادگان‌ها، کارگاه‌های شهری، کارگاه صنایع و صنوف، حاشیه شهرها برگزار شده که شامل یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۹ نفر ساعت می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به توسعه دوره‌های آموزشی با همکاری کشورهای همسایه افزود: در این راستا با هدف توسعه دیپلماسی مهارت اقدامات مشترک با کشورهای ترکیه، عراق و گرجستان در دست اجراست.
عباسی ادامه داد: همچنین طی سالجاری ۳۴ هزار و ۹۰۷ نفر برای تعیین گواهی نامه صلاحیت حرفه‌ای در آزمون آنلاین شرکت کرده‌اند که علاوه بر این، ۱۰ هزار و۴۶۰ نفر نیز متقاضی تمدید گواهی نامه بوده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: ۱۴۰ آموزشگاه آزاد فعال در ارومیه داریم که امسال در آموزشگاه های آزاد سه هزار و ۲۲۵ دوره آموزشی برگزار شده است که حضور بانوان در این دوره‌ها نسبت به مردان شاخص تر بود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید