سومین نشست کمیته مشترک ایران و قطر برگزار شد

سومین نشست کمیته مشترک ایران و قطر برگزار شد
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری سومین نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و وزارت توسعه اداری،کار و امور اجتماعی دولت قطر در دوحه خبر داد .
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " علی حسین شهریور" گفت : در این نشست طرفین ضمن توافق برای گسترش مناسبات دو جانبه در حوزه‌های تبادل نیروی کار ماهر و متخصص، روابط کار و سیاست گذاری بازار کار ، بر وجود اراده عملی برای ارتقاء سطح همکاریها تاکید کردند .
وی افزود: تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی ، ارسال فهرست کارگران ایرانی به صورت سالانه و به شکل ادواری برای طرف ایرانی ، تبادل فهرست های موسسات کاریابی مورد تایید و تسهیل ارتباط کاریابی های دو کشور بخش دیگری از توافقات انجام شده از سوی کمیته مشترک است .
شهریور افزود : در این نشست طرفین بر اهتمام عملی در اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم همکاری منعقده و پروتکل الحاقی تاکید  و به منظور پیگیری و اجرایی کردن  اسناد همکاری نسبت به تعیین رابط اقدام کردند .
 
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه بازرسی کار و آگاهی در مورد هیات های حل اختلافات کارگری و کارفرمایی و همکاری و حمایت هرچه بیشتر از مواضع یکدیگر در سازمان بین المللی کار نیز مورد موافقت طرفین قرار گرفت .
وی یاد آور شد :  به موجب تصمیم کمیته مشترک، مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری بین دو وزارتخانه تدوین و  در سال 2020 میلادی در تهران یا دوحه توسط وزرای دو کشور به امضا برسد.
گفتنی است چهارمین نشست کمیته مشترک در تهران برگزار خواهد شد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید