ثبت نام 4283 کارورز در طرح کارورزی آذربایجان غربی

ثبت نام 4283 کارورز در طرح کارورزی آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت گفت: تا کنون تعداد766واحد پذیرنده و تعداد 4283 نفر کارورز در سامانه طرح کارورزی استان آذربایجان غربی ثبت نام کرده اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در مصاحبه خبری با روابط عمومی اداره کل  با تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی، اظهار کرد : این طرح با هدف افزایش مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و تسهیل جذب در بازار کار کشور از مقطع کارشناسی تا مقطع دکتری از سوی وزارت کار اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح کارورزی زیر مجموعه طرح کارآفرینی و اشتغال کاج برای جوانان است، گفت: جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی است.
نقی زاده اظهار داشتند:  در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و آنها می‌توانند آمادگی خود را از این طریق اعلام کنند.
ایشاندر ادامه تصریح کرد : مبنای تعیین تعداد کارورز بر اساس میانگین تعداد بیمه شدگان (12) ماه گذشته آنها طبق صورت مزد ارسالی به تامین اجتماعی می باشد. و سقف بهره مندی هر کارگاه برای استفاده از کارورز معادل حدکثر 50درصد نیروی کار موجو می باشد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت : فرصت انتقال مهارت، تجربه و دانش و قابلیت جذب و اشتغال در بازار کار، فرآیندی ۲ طرفه و از مزایای طرح کارورزی فارغ التحصیلان محسوب می شود.
نقی زاده در پایان گفت : در این استان  تا کنون تعداد 766  واحد پذیرنده و تعداد 4283.نفر کارورز در سامانه ثبت نام  و در این راستا 1186 قرارداد منعقد شده است.
۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید