بیمه محصولات کشاورزی تا ۱۵ اسفند امسال در مهاباد تمدید شد

بیمه محصولات کشاورزی تا ۱۵ اسفند امسال در مهاباد تمدید شد
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد گفت: مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی این شهرستان برای بهره‌مندی بیشتر کشاورزان به مدت یک هفته و تا ۱۵ اسفندماه سال جاری تمدید شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی انور ابراهیمی‌آذر روز افزود: کشاورزان و بهره‌برداران قبل از اتمام این مهلت با مراجعه به کارگزاران مربوطه نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: پیش از این، ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ آخرین فرصت برای بیمه محصولات کشاورزی بود که بنابه پیشنهاد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، این فرصت هفت روز دیگر تمدید شد تا کشاورزان این شهرستان بتوانند با انگیزه و فرصت بیشتری نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.
وی با بیان اینکه استقبال از بیمه محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است، اضافه کرد: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را با اهمیت کرده است.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد اظهار داشت: امسال ۴۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و باغداران شهرستان به علت‌های مختلف پرداخت شده است.
ابراهیمی‌آذر بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار باغ و ۱۵ هزار هکتار از مزارع مهاباد تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: این صندوق با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده و محصولات کشاورزی را در برابر هر گونه خطری از جمله سیل، تگرگ، یخبندان، سرمازدگی و خشکسالی به ۲ صورت عمومی و انفرادی بیمه می‌کند.
مهاباد دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است؛ ۶۲ هزار هکتار از مزارع مهاباد در سال زراعی گذشته به کشت محصولات مختلف اختصاص یافت که ۵۲ هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید