حمایت بیمه بیکاری ازحدود 17877 کارگر آذربایجان غربی

حمایت بیمه بیکاری ازحدود 17877 کارگر آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: تاکنون 17877 کارگر آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته و مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی  رضا نقی زاده با تشریح قوانین بیمه بیکاری ناشی از بیکاری ویروس کرونا افزود: پرداخت بیمه بیکاری شامل 10 رسته شغلی می‌شود و بیمه شدگان از اسفند98 تا اردیبهشت99به مدت سه ماه می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.
 
وی در رابطه با فعالیت‌ها و زیربخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی آسیب‌پذیر از کرونا که مشمول این بیمه بیکاری می‌شوند افزود: مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، مراکز مربوط به گردشگری از قبیل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابهی که با تشخیص سازمان صنعت، معدن تجارت تعیین می‌شوند شامل این مقرری می‌شوند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی عنوان کرد: با توجه به ثبت نام و بررسی‌ها تاکنون 17877 .نفر  از استان مشمول بحث بیمه بیکاری شده‌اند و برای این مشمولان که به واسطه شیوع کرونا بیکار شده‌اند یک پیامک  ارسال می‌شود.
 
وی با بیان اینکه متقاضیان می‌تواند از طریق سامانه بیکاریbimebikari.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند گفت: با توجه به اینکه کارهای ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود نیازی به حضور افراد نیست و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه بیکاری نسبت به ثبت نام و اقدامات بعدی اقدام کنند. مدارک افراد متقاضی بیمه بیکاری توسط وزارت خانه و تامین اجتماعی کشور بررسی و نتیجه اعلام می‌شود.
نقی زاده  تصریح کرد: نیروهای واحدهای تعطیل شده نیز می‌توانند از طریق این سامانه ثبت نام کنند، برای آنها نیز پیامکی ارسال می‌شود که در چه تاریخی می‌توانند مدارک خود را به اداره تحویل دهند.
 
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید