اختصاص 1203 میلیارد تومان تسهیلات به آذربایجان غربی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

اختصاص 1203 میلیارد تومان تسهیلات به آذربایجان غربی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از اختصاص 1203 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد و گفت روند جذب این تسهیلات آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی، محمد رضا آمیان سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مبلغ تسهیلات را 120 میلیون ریال به ازای هرشاغل بیمه شده برای کسب و کارهای آسیب دیده و 160 میلیون ریال به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحدهایی که به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل شده اند اعلام کرد و گفت: 70 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه های دستمزد و 30 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار است.

آمیان افزود: واحد های کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و خویش فرمایی دارای لیست بیمه بوده و در سال گذشته فعال بوده و همچنان فعال باشند می توانند در سامانه کارا ثبت نام کرده و برای یک بار و حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری مشمول دریافت تسهیلات پیش بینی شده شوند.

وی گفت: 20 بانک ازجمله: بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، پاسارگاد و .... برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا تعیین شده اند.

گفتنی است: 14 رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی، آموزشگاه های رانندگی و .... مشمول تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب های شیوع ویروس کرونا هستند.

همچنین وی تصریح کرد: لیست واحد های شناسایی شده جهت استفاده از تسهیلات حمایتی کرونا به استان ها ارسال شده که در سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بارگذاری شده و مشمولین 14 رسته کسب و کار می توانند با مراجعه به سایت این اداره کل در صورت مشاهده مشخصات واحد کسب و کار نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود در سامانه کارا اقدام نمایند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید