دومین جلسه شورای هماهنگی خدمات بهداشتی

دومین جلسه شورای هماهنگی خدمات بهداشتی
دومین جلسه شورای هماهنگی خدمات بهداشتی مورخ 25/03/1399 راس ساعت 11 صبح در محل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بررسی نامه ابلاغی مدیرکل اموراجتماعی وزارت متبوع برگزار گردید.

دومین جلسه شورای هماهنگی خدمات بهداشتی مورخ 25/03/1399 راس ساعت 11 صبح در محل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بررسی نامه ابلاغی مدیرکل اموراجتماعی وزارت متبوع باعنایت به شیوع گسترده بیماری کرونا ویروس و لزوم اهتمام ویژه نسبت به خانه های بهداشت کارگری و صیانت از نیروی کار با حضور سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و نمایندگان معاونت  بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تامین اجتماعی  با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

ابتدای جلسه محمدرضا آمیان سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکر از اعضا جلسه و اقدامات شایسته انجام گرفته در حوزه کار و تولید درخصوص پیشگیری و کاهش شیوع بیماری کرونا ویروس پاسخ ابهامات مطروحه در نامه شماره 37306 مورخ 12/03/99 مدیرکل محترم امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در راستای حمایت از نیروی کار و صیانت از سلامت کارگران از وظایف شورای هماهنگی خدمات بهداشتی می باشد را تشریح نمودند. ایشان متذکر شدند با توجه به شرایط تاسیس خانه های بهداشت کارگری که کارگاه باید ثابت ،فعال ،غیر فصلی و بالای 50 نفر نیرو باشد آذربایجان غربی دارای  102 خانه بهداشت کارگری فعال  بوده و عملکرد 100٪ تحقق یافته می باشد ،کلیه بنگاههای اقتصادی استان خانه بهداشت کارگری فعال دارند یا دارای کارشناس بهداشت که تحت پوشش این طرح می باشند وی یادآور شد باتوجه به نقش  موثرآموزش در لزوم صیانت از نیروی کار، این اداره کل درنظر دارد با استفاده از ظرفیت فضای مجازی 1000 ساعت آموزش در 5 دوره آموزشی ویژه کارگران و بهداشتیاران با ورود اطلاعات 21000 نفر بهبان و کارگر ارائه خدمت نمایند.

در ادامه نماینده معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با تبریک انتصاب شایسته محمدرضا آمیان  بعنوان سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته در حوزه خانه های بهداشت کارگری لزوم نظارت بیشتر و بازرسی های هماهنگ را در پیشبرد اهداف شورا متذکر شدند . ایشان ضمن اشاره به موارد مطروحه قانون در حمایت از کارفرمایان در راستای ارتقاء مهارت و سلامت کارکنان اطلاع رسانی و اهتمام بیشتر را می طلبد.

در پایان اعضا شورای هماهنگی خدمات بهداشتی در خصوص لزوم پیگیری مصوبات و نظارت بیشتر بر خانه های بهداشت کارگری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید