نشست مجازی بین المللی کار

تعاون، کار و رفاه اجتماعی
شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست مجازی بین المللی کار مطرح کرد: ویروس کرونا نه فقط تاب آوری نظام سلامت را بلکه نظام های اقتصادی و اجتماعی همه کشورها را بدون تبعیض به چالش کشید.
شریعتمداری گفت: کووید نوزده بر ما مسلم کرد که جهان نتوانسته است در مسیر امنیت، عدالت و ثبات واقعی گام بردارد.
وی گفت: خانم ها و آقایان شیوع کووید نوزده مجالی برای محک باور و اراده جامعه جهانی برای تعاون، نوع دوستی و عدالت خواهی نیز بود و یکی از دولتهایی که با شیوع ویروس یک جانبه گرایی در جهان در این آزمون نمره نا مناسبی گرفت دولت امریکا بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با کدام اصل اخلاقی این موضوع قابل توجیه است که مسیر دسترسی یک ملت بویژه آسیب پذیر ترین اقشار یک جامعه مانند زنان، کارگران، کودکان که دارو و تجهیزات پزشکی به بهانه های واهی تحریم و مسدود شود.
شریعتمداری بیان کرد: دنیا بدانند مردم ایران در این ایام تحت شدیدترین رژیم تحریم ها با این ویروس جنگیده اند و خوشبختانه نظام درمان، سلامت و اقتصاد ایران در سخترین شرایط توانسته است این بحران را با موفقیت مهار کند.
زیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز با جدیت موضوع را در همه ابعاد انسانی، اجتماعی، اقتصادی، درآمدی و حمایتی مورد توجه ویژه قرار داده است و متناسب با محورهای مورد تاکید اعلامیه سده در مورد آینده کار در چهار بخش تقویت کار و اشتغال، پشتیبانی از بنگاه ها، مشاغل و درآمدها، حمایت از کارگران در محل کار و گفتگو اجتماعی برای یافتن راه حل ها در دستور کار خود قرارداده است.شیوع بیماری کرونا بار دیگر پیوستگی و در هم تنیدگی سرنوشت بشر را صرفنظر از قومیت، دین، نژاد، زبان و رنگ پوست نشان داد .
کلامش را بیان شیرین از شاعر بلند آوازه ایرانی سعدی در مورد نوع دوستی به پایان برد.

 

بنی آدم اعضاء یک پیکرند               که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار             دگر عضوها را نماند قرار
۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید