جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بوکان با حضور آمیان سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بوکان برگزار گردید .

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بوکان با حضور آمیان سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی ، حبیب‌زاده نماینده مردم فهیم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی ،خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری آن شهرستان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی ، آمیان سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه و تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، حادثه تصادف دلخراش روز گذشته که باعث از دست دادن اعضای یک خانواده عزیز ساکن روستای داشبند شد را به تمامی مردم شهرستان تسلیت گفته و برای بازماندگان صبر جمیل را خواستار شد . ایشان در ادامه گزارشی از عملکرد شهرستان بوکان در حوزه های مختلف از جمله اعطای تسهیلات مشاغل خانگی ، طرح توسعه کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ، اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستائی  ، ارائه نمود . وی توضیحاتی را نیز در خصوص شرایط و دستورالعملهای تسهیلات حمایتی کرونا ارائه دادند و گفتند :  انتظار داریم که از طریق اطلاع رسانی دقیق و کامل به مشمولین ، توسط دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و خصوصاٌ بانکهای عامل این اعتبارات نیز به نحو احسن در استان توزیع شود .

آمیان گفت :  در چندین سال گذشته حداقل سه نفر از کارگران یا گروهای نمونه کار نمونه ملی از شهرستان بوکان انتخاب شده است که این مایه افتخار برای این شهرستان می باشد . مشکل اشتغال که یکی از اساسی ترین مشکل کشور می باشد در استان و شهرستان بوکان نیز وجود دارد  اما کار گروه اشتغال متشکل از تمام  دستگاه های اداری می باشد ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مسئول هماهنگی برگزاری این جلسات می باشد و تمامی دستگاه های اداری متولی اشتغال می باشند .

ایشان در ادامه افزودند : با توجه به دستورالعمل ابلاغی تسهیلات کرونا از طرف دولت برای استان آذربایجان غربی میزان مبلغ اختصاصی ، 1203 میلیارد تومان  می باشد که مبلغ 220 میلیارد تومان پرونده توسط دستگاههای اجرایی احصاء شده است و نزدیک 190 میلیارد تومان پرونده نزد بانک ها می باشد که بر اساس این اعتبار ابلاغ شده تعداد پرونده ها در استان قابل قبول نمی باشد .

آمیان با اشاره به شرایط خاص شهرستان بوکان همچون مهاجرپذیری و آمار بالای بیکاری، مخصوصاً بیکاری جوانان، خواستار توجه ویژه به  تخصیص منابع و تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح استان شد. وی در ادامه توضیحاتی در خصوص مهمترین طرح‌هایی که به دلیل نبود منابع مالی دچار مشکل شده اند ارائه داد و اظهار داشت: مجتمع صنوف آلاینده ژینگه پاریز، کارخانه بازیافت زباله شهرداری بوکان و اختصاص اعتبار برای راه‌اندازی مشاغل خانگی از مهمترین این طرح‌ها می‌باشند که لازم است در کوتاه مدت پیگیری و رفع شوند.

خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان نیز  در این جلسه ضمن خیر مقدم و  تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، حادثه تصادف شهرستان بوکان را که باعث از دست دادن اعضای یک خانواده عزیز شد را به تمامی مردم شهرستان تسلیت گفت و افزود هم اکنون اکیپی استانی  در سطح شهرستان مسئول بررسی این حادثه هستند  و لازم است در اسرع وقت تصمیمات اساسی اتخاذ شود . وی در ادامه  توضیحاتی در خصوص مهمترین مسائل و مشکلات شهرستان بوکان در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری بیان نمود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان در خاتمه توضیحاتی در خصوص مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا برای بیشتر مشاغل سطح شهرستان ارائه داد و عنوان نمود: بایستی تمامی ادارات و بانک‌ها نهایت همکاری را برای پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا داشته باشند و گزارش عملکرد را ارائه دهند.

در ادامه جلسه هریک از مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی (شورای هماهنگی) به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید