حضور آمیان سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد ریالی برای توسعه اشتغال در آذربایجان‌غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ،آمیان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ، با اشاره به رونمایی سامانه های شفافیت در وزارت متبوع گفت : این اقدام موثر آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مصداق واقعی مبارزه با فساد استمحمد رضا آمیان ایجاد شفاف سازی در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را در راستای تحقق وعده جناب آقای دکتر شریعتمداری در روز رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر پایبندی به گام دوم انقلاب مد نظر مقام معظم رهبری (مدظله) ، شفاف سازی و مبارزه با فساد در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعه های آن برشمرد و افزود: این گونه اقدامات، زمینه دلگرمی مردم به نظام و امیدواری آنان به حل مشکلات کشور توسط دولتمردان متعهد و دلسوز را فراهم می کند.

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی یکی از طرح های بسیار خوب توسعه اشتغال را طرح کارورزی عنوان کرد و افزود: در این طرح، کارفرماها و متقاضیان کار در این بخش به طور جداگانه ثبت نام کرده و طبق تقاضاهای ثبتی، کارگران در اختیار کارفرمایان برای اشتغال قرار می گیرند.

محمدرضا آمیان اضافه کرد: در قالب این طرح، کارفرمایانی که کارگران را پذیرش می کنند، طی سه ماه بدون شرایط بیمه ای به کار می گیرند و در ۲۱ ماه پس از آن نیز حق بیمه سهم کارفرما از سوی دولت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: در این راستا هزار و ۲۹۵ قرار داد در استان آذربایجان غربی منعقد شده که ظرفیت انعقاد چند برابری دیگر در این خصوص وجود دارد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در میزگرد ویژه بررسی وضعیت اشتغال در آذربایجان غربی گفت: ۱۲ هزار و ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه آسیب دیدگان از کرونا به این استان اختصاص یافته که میزان سود آن ۱۲ درصد و مدت پرداخت آن ۲۴ ماه با مدت تنفس سه ماهه است.

محمدرضا آمیان افزود: پرداخت این تسهیلات از اول تیر برای بخش های کارفرمایی و خویش فرمایی و از ۱۷ تیر نیز برای غیربیمه ای ها آغاز شده است.

وی از تشکیل ۱۵ هزار و ۲۸۵ پرونده در این خصوص در آذربایجان غربی خبر داد و اضافه کرد: میزان تسهیلات درخواستی در قالب این پرونده ها، ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: از این میزان نیز۵۷۰ میلیارد ریال پرداخت شده که هرچند رقمی کم ولی این روند، کشوری بوده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۳ دستگاه اجرایی و بانک ها، مسوول اجرایی شدن این طرح در آذربایجان غربی هستند، ادامه داد: ضرب‌الاجلی برای دستگاه های اجرایی برای شناسایی متقاضیان واقعی در نظر گرفته شده تا در صورت تمایل، افراد حائز شرایط با تکمیل مدارک به بانک ها معرفی شده و تسهیلات را دریافت کنند یا در صورت تمایل نداشتن، تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: در این قالب، رانندگان و غیربیمه‌ای‌ها ۶۰ تا ۸۰ میلیون ریال، بنگاه های اقتصادی برای هر کارگر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال، واحدهای کارگری تعطیل شده اجباری ۱۶۰ میلیون ریال برای هر کارگر پرداخت می شود.

آمیان افزود: در این خصوص، تسهیلات ویژه ای نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده که در نظر نگرفتن چک های برگشتی و بدهی های بانکی بین ماه های فروردین تا خرداد امسال از جمله اینهاست.

 

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در خصوص پرداخت بیمه بیکاری در ایام شیوع بیماری کرونا در استان نیز بیان کرد: در این ایام ۲۵ هزار نفر در آذربایجان غربی، برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۱۸ هزار نفر تایید شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد نیز بیش از ۹۵ درصد شامل افزون بر ۱۷ هزار نفر پرداخت شده است.

آمیان اظهار کرد: افرادی که پس از وضعیت اضطراری ایام شیوع بیماری کرونا، به کار برنگشته اند، می توانند در سامانه جدید آنلاین بیمه بیکاری ثبت نام کرده و در زمره افراد دریافت کننده بیمه بیکاری قرار بگیرند.

.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید