نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با حضور هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و آمیان سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی درمحل مرکز آموزش فنی و حرفه ای دارالفنون شهرستان ارومیه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  ، هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت :  مصلحت مردم و جامعه اولویت مسئولان مهارت آموز باشد. باید در اجرای مهارت‌های آموزشی و توسعه این بخش ، مصلحت مردم و جامعه در اولویت مسئولان باشد.

علی اوسط هاشمی در جلسه شورای هماهنگی مدیران مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: هدف گذاری ما بر اساس توانمندسازی باشد و این روند هدف تا مجموعه بهزیستی و اینگونه سازمان‌ها توسعه یابد.

وی ادامه داد: هر کارگاهی که در کشور باشد، یک کارگاه آموزشی برای ماست و باید ارتباطات ما با جامعه به درستی شکل گیرد در این صورت می‌توان از ظرفیت ملی نهایت استفاده را کرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ما به دنبال تغییر رویکرد در نظام آموزشی هستیم و این مسئله مورد تاکید مسئولان کشوری نیز هست.

اوسط هاشمی با اشاره به اینکه کارگاه‌های ما در اختیار دانشگاه‌هاست، بیان کرد: حدود ۵٠ درصد از کارآموزان ما را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهد و این امر نشان از توسعه آموزش‌های مهارتی است.

وی با اشاره به لزوم تجهیز مراکز آموزشی این سازمان، گفت: دستور کلی از رییس جمهوری گرفته شده تا از محل فروش سهام ، تمام مراکز آموزشی ما در کشور تجهیز ‌شود.

 محمدرضا آمیان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه استان آذربایجان غربی ضمن عرض خیرمقدم محضر معاون مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و هیأت همراه ایشان و سایر مدعوین حاضر در جلسه در خصوص سامانه های شفافیت وزارت متبوع و اطلاع رسانی انجام شده به مقامات استان و همراهی و تعامل مدیران فرهیخته شورای هماهنگی و همکاران پرتلاش مجموعه در جهت رسیدن به اهداف وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی و سامانه های هوشمند وزارت در حوزه های مختلف و آموزشهای مجازی توضیحاتی ارائه نمودند.وی در ادامه به  نقش کمرنگ تعاونیها در کارگروه اشتغال استان و لزوم حضور برخی از سازمانها در کمیته توسعه استان و صدور بخشنامه در این حیطه و پیشنهادات دانشجویان دانشگاههای خصوصی مبنی بر بازنگری در مدت زمان دوره ها برای دانشجویان و افزایش اختیارات مرکز مهارت آموزی دانشجویان در این خصوص و تنظیم امکانات سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان بر حسب درصد شهریه دریافتی دانشجو اشاره ای داشتند . در ادامه یشان  ارائه گزارش عملکرد و اعلام نیازمندیها توسط مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  استان را در حوزه آموزش فنی و حرفه ای را بسیار مهم دانستند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید