پیام مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
ابوالفضل عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به مناسبت هفته جهانی کار آفرینی پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی متن پیام به شرح زیر است:

هفته جهانی کارآفرینی (GEW) یکی از بزرگترین رویدادهای هماهنگ جهانی برای ترویج و توسعه کارآفرینی است که هر ساله در بازه زمانی هفته سوم ماه نوامبر(هفته آخر آبان ماه) برگزار می شود.

کار آفرینی پروسه ای فراتر ازشغل و حرفه بوده و یک شیوه زندگی است. آموزش این شیوه زندگی باید در نظام آموزشی کشور نهادینه شود.

کارآفرینی در جامعه اسلامی به مثابه یک فرصت مهم برای احیا و شکوفایی استعدادها در جهت پیشرفت و تعالی همه جانبه است. امروزه کارآفرینی یک فریضه است و باید فرصت‌ها و زمینه‌های لازم برای حضور و فعالیت کارآفرینان فراهم شود. نقش شایسته کارآفرینی و تآثیر آن در رشد و توسعه  اقتصادی، توانمند سازی منابع انسانی، اشتغال زایی، استقرار و توسعه عدالت اجتماعی، حضور گسترده و فعال در بازارهای جهانی فقرزدایی و افزایش امید به زندگی، بر کسی پوشیده نیست. از این رو کشورهای مختلف در دهه های اخیر با توجه به نقش مؤثر و مثبت کارآفرینان اقتصادی در توسعه جامعه، بهره برداری از این توانمندی را مورد توجه قرار داده اند. دستاورد راهبردی سیاست های کارآفرینانه، دو پیامد مهم ایجاد اشتغال و پیشرفت است که هر دو در خدمت توسعه عدالت اجتماعی خواهند بود.

از سوی دیگر تحولات و دگرگونی های شگرف و عظیمی که به دلیل رشد فزاینده دانش، صنعت و فناوری در زندگی بشر رخ داده،  موجب شده تا کشورهای مختلف راه‌کارهای مناسب و مؤثری را برای بهره گیری هر چه بیشتر از این تحولات بیابند و به کار بندند و به همین علت اندیشمندان عصر کنونی کارآفرینی را شیوه نوین زندگی دانسته اند.

اینجانب ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی به خانواده بزرگ کارو تلاش و کارآفرینان این سرزمین که کار را با اخلاق همراه کرده و مهارت آموزی و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده اند، امید آن دارم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، همگام با دولت تدبیر و امید بتوانیم با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های استان گام های موثری در این مسیر برداریم.

ابوالفضل عبادی

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید