در نشست بررسی مسائل و مشکلات تعاونی ها عنوان شد؛

تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی متقاضی و ماده ۵۶ برای آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان آذربایجان غربی خبر داد : تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی متقاضی و ماده ۵۶ برای آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛ این جلسه که با حضور دکتر کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهریاری استاندار آذربایجان غربی، عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و جمعی از مدیران استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، در ابتدا عبادی مدیر کل ضمن خوشامدگویی گزارشی از عملکرد این اداره کل در بخش تعاون ارائه داد . ایشان در ادامه افزود : خوشبختانه کلیه مراحل تشکیل شرکت تعاونی و نظارت بر عملکرد شرکتهای تعاونی بخاطر تسریع در مراحل ثبت شرکت و تکریم ارباب رجوع بصورت الکترونیکی صورت می پذیرد و فقط در موارد بسیار خاص نیاز به حضور ارباب رجوع در اداره می باشد.

شهریاری استاندار آذربایجان غربی تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانها را از جمله برنامه های اولویت دار برشمرد و گفت: در صورت اختصاص خط اعتباری ویژه این تعاونی ها می توانند فرصت خوبی برای برقراری عدالت باشند.

شهریاری، تخصیص عادلانه سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را نیز خواستار شد و افزود: آذربایجان غربی جزو استان های موفق در جذب این تسهیلات است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید سهم استان را بطور عادلانه پرداخت کند.

وی در ادامه بر ضرورت نظارت و حسابرسی جدی بر فرآیندهای مالی شرکت های تعاونی ها تاکید کرد.

کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی متقاضی و ماده ۵۶ برای آذربایجان غربی خبر داد.

کبیری توسعه بخش تعاون و احصای مشکلات را از جمله اهداف سفرهای استانی دانست و گفت: بیشتر مشکلات تعاونی ها بخاطر نبود شفافیت نظام مند علیرغم فراهم بودن بستر قانونی عنوان کرد.

وی ادامه داد: برای ارتقای فرایند نظارت بر کارکرد تعاونی ها اعتبارات نظارت و حسابرسی ۱۲ برابر شده است.

۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید