معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان غربی:

تعاونی های توسعه عمران شهرستان فرصتی جدی برای توسعه فرهنگ تعاون هستند

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان ها، فرصتی جدی برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف و توسعه فرهنگ تعاون است که در همه کشور به ویژه آذربایجان غربی باید در این باره اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، محمد کبیری در سفر به استان آذربایجان غربی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های استان که با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی وعبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، گفت: در راستای فعالیت این تعاونی ها، فرمانداران پروژه نیمه تمام یا اقتصادی را معرفی می کنند و پس از بررسی و جذب منابع مردمی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاونی ها تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال تا ۲ سال اصل این سرمایه گذاری را تضمین می کند.
کبیری با بیان این که در جهت کمک به اجرای پروژه های تعاونی ها، سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این بخش در کشور در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: برای تامین مالی خرد تضمین شده و فعالیت هرچه بهتر تعاونی ها، هم مدیران حوزه های مرتبط و هم فرمانداران باید اقدامات لازم را انجام دهند تا از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که راه اندازی این تعاونی ها می تواند در تامین منابع مالی برای توسعه شهرستان ها بسیار موثر باشد، تصریح کرد:به منظور ارتقای فرایند نظارت بر کارکرد تعاونی ها در کشور، اعتبار بخش نظارت و حسابرسی در سال جاری ۱۲ برابر شده است.
کبیری ادامه داد: بیشتر مشکلات تعاونی ها در حال حاضر، به خاطر نبود شفافیت نظام‌مند با وجود فراهم بودن بستر قانونی است.

مطابق قانون تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی حداقل تعداد اعضا جهت ثبت تعاونی باید به میزان نیم درصد جمعیت آن شهرستان بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن باشد. 

عبادی مدیر کل  نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش مبسوطی از وضعیت و عملکرد بخش تعاون اداره کل در دولت تدبیر و امید گفت: خوشبختانه با همت همکاران و علی‌رغم محدودیت هاعملکرد مثبت و قابل قبولی در تحقق عملکرد در بخش تعاون دراستان و در کشور داشتیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی گفت: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است که با ایجاد تعاونی های جدید و اشتغال پایدار به رفاه مورد نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و جامعه برسیم و این مهم، حمایت همه جانبه نمایندگان و دستگاههای ذیربط  را می طلبد.

 

۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید