دیدار ابوالفضل عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه شهرستان ارومیه

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به همراه جمعی از نمایندگان تشکلات کارگری و مدیران شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در محل دفتر امام جمعه شهرستان ارومیه، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی دیدار و گفتگو کردند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛ در ابتدای این دیدار ابوالفضل عبادی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اذربایجان غربی ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه فجر، گزارشی از عملکرد این اداره کل ارائه کردند. همچنین در ارتباط با نقش و جایگاه شورای هماهنگی دستگاه های عضو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اثرات مثبتی که در جهت اقتصاد مقاومتی می توانند ایفاء نمایند مطالبی را ارائه نمودند.

ایشان در ادامه توضیحاتی راجع به سیاستهای حمایتی دولت (طرح کارورزی،پرداخت یارانه دستمزد،حمایت مشوق بیمه ای) در جهت ایجاد رونق در بازار کار و تحقق حداکثری جهش تولید در تمام بخشها و رسته های کسب و کار بویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه دادند.

ابوالفضل عبادی بر اصل سه جانبه گرایی با هدف صیانت از نیروی کار تاکید کرد و گفت : سه جانبه گرایی مهمترین و بارزترین اصل در تصمیم گیری های حوزه روابط کار است.در این دیدار عبادی تصریح کرد:گفت وگو مداری و ارتباط همدلانه بین تشکل های کارگری با یکدیگر و با تشکل های کارفرمایی نیاز روز استان است و آن ابزاری برای دست یابی به راه حل های مشترک و تغییر در سیاستهاست.
وی بیان کرد:  کارگران از نیروهای مولد هستند و  منزلت، جایگاه و کرامت انسانی کارگر باید حفظ شود.
 وی ادامه داد: سه جانبه گرایی، امروز یک اصل راهبردی واجرایی است و دیدگاه ما این است که بین منافع دولت ،کارگر و کارفرما هیچ تضاد و تعارضی وجود ندارد و منافع هرسه طرف به هم پیوند خورده است.

عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به تسهیلات اشتغال پایدار روستایی گفت: از ابتدای طرح تا کنون مبلغ 4565 میلیارد ریال به تعداد  5364 پرونده برای اشتغال ایجادی و تثبیتی برای 12362 نفر در سطح استان تسهیلات پرداخت شده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ارومیه نیز در این دیدار صمیمی ضمن عرض خیر مقدم به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و هیات همراه، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  را تبریک عرض نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی توجه به مسائل دینی را موجب سربلندی در قیامت و نزد خدای متعال دانست و اضافه کرد: هر کسی برای غیرخدا کار کند در قیامت دچار مشکل شده و اگر برای حل مشکلات مردم با نیت جلب رضای خدا حرکت کند و در این مسیر جدی باشد، خدای متعال نیز مشکلات را برطرف خواهد کرد.
ایشان با اشاره به جزیره‌ای نگاه کردن در حوزه دینی و
مذهبی را از آفت‌هایی دانستند که انسان را به عذاب دنیوی و اخروی خواهد کشاند و ادامه داد: خداوند دین را جزیره‌ای معرفی نکرده و از این رو اخلاق، اقتصاد، ولایت و همه معادلات ما باید بر مبنای دین شکل بگیرد تا کارهایمان اثرگذار شود.
به گفته وی، مذهبی بودن و توجه به مسائل دینی جدا از زندگی نبوده و نباید نگاهمان این‌ گونه باشد که توجه به این دو در دو برهه زمانی جدا انجام شود.
امام ‌جمعه شهرستان ارومیه توجه نکردن به وسوسه‌های شیطانی و نفسانی را راهکاری برای تقویت مسائل مذهبی و دینی در انسان معرفی و ادامه داد: اگر به چنین مواردی که به سراغمان بیایند، نه بگوییم به طور قطع در کارمان نیز به موفقیت دست پیدا خواهیم کرد.
امام جمعه شهرستان ارومیه به تاکید مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف اشاره و یادآور شد: ایشان نه تنها در حوزه اقتصاد بلکه به اقدام و عمل نیز تاکید داشته و در سایر بخش‌ها و در ترویج خوبی ‌ها و پرهیز از بدی ‌ها نیز به همان میزان اصرار دارند.


 

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۲۳:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید