طرحهای حمایتی دولت از کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
فرخی سرپرست اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از طرحهای حمایتی دولت از کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛ امید فرخی سرپرست اشتغال اداره کل در جلسه ای با حضور یوسفی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی راجع به سیاستهای حمایتی دولت در جهت ایجاد اشتغال برای کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار خبر داد.

فرخی گفت : یکی از این سیستهای حمایتی برگرفته از آئین نامه اجرائی ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه، به منظور جذب کارورز و استفاده از تخفیفات بیمه ای سهم کارفرما می باشد. در این حمایت کارفرما می تواند از 20 درصد تخفیفات بیمه ای به مدت 2 سال تمام استفاده کند . وی اضافه نمود : کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، کارگاههای خصوصی و تعاونی های فعال دارای مجوز که کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی دارند میتوانند از مزایای این طرح استفاده کنند . ایشان در ادامه شرایط کارورزان (نیروی کار) جهت استفاده از این طرح را داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و حداکثر سن 35 تمام  عنوان کرد و افزود کلیه کارفرمایان و جویندگان کار برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام به سامانه www.karvarzi.mcls.gov.ir   مراجعه کنند .
در ادامه سرپرست اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی هدف از  طرح پرداخت یارانه دستمزد را کاهش هزینه بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما ، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، حمایت از ارتقاء تولید داخلی و ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاه های فعال بخش خصوصی و تعاونی عنوان کرد و گفت : دراین طرح نیز کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، کارگاههای خصوصی و تعاونی های فعال دارای مجوز که کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی دارند میتوانند از مزایای این طرح استفاده کنند . ایشان داشتن حداکثر سن 37 سال تمام و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر ( اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد) را از شرایط جوینده کار شغل اولی ها عنوان کرد . فرخی طول دوره طرح پرداخت یارانه دستمزد به ازای هر نیروی کار با تایید دستگاه هماهنگ کننده  را تا سقف 12 ماه و میزان آن را معادل 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار که بر اساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود، عنوان کرد . کلیه کارفرمایان و جویندگان کار می توانند برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام به سامانه www.pyd.mcls.gov.ir   مراجعه کنند .
امید فرخی طرح حمایت مشوق بیمه ای را یکی از طرحهای خوب دولت در راستای حمایت از کارفرمایان عنوان کرد و گفت در این طرح نیز کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، کارگاههای خصوصی و تعاونی های فعال دارای مجوز که کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی دارند میتوانند درصورت داشتن شرایط لازم از مزایای این طرح استفاده کنند .داشتن حداکثر 38 سال سن (مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود) و مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر از شرایط لازم جوینده کار جهت استفاده از این طرح می باشد . فرخی سرپرست اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در ادامه گفت : در این طرح به ازای هر نیروی کار با تایید دستگاه هماهنگ کننده تا سقف 24 ماه معادل 23 درصد حق بیمه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار محاسبه و مستقیما به حساب کارفرما پرداخت می شود . کلیه واجدین شرایط اعم از کارفرمایان یا جویندگان کار می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سامانه www.moshavegh.mcls.gov.ir   مراجعه کنند .

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید