تشکل‌های کارگری و کارفرمایی مشاوران و شرکای قابل اتکای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی و شرکای اجتماعی، مشاوران امین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جلسه ای که با حضور فرمانده بسیج کارگری و تشکل های کارگری و کارفرمایی استان در سالن نیلوفر این اداره کل برگزار شد ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که، انتخابات را به معنی واقعی کلمه ،فرصتی مهم و بی نظیر برای استحکام پایه های اقتدار و امنیت کشور برشمردند؛ نقش تشکل ها را جهت حضور حداکثری جامعه بزرگ کارگری و کارفرمایی در انتخابات بسیار مهم دانستند و تاکید کردند برای عمل به منویات معظم له حتما باید در انتخابات شرکت کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار متنوع بوده و از اهم وظایف آن ارائه خدمت به جامعه کار، تولید و تعاونی هاست و هدف نهایی، استفاده از این خدمات جهت حل مشکلات کارگری و کارفرمایی، پشتیبانی و مانع زدائی از تولید در سطح استان است.

وی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدافع حقوق کارگران و کارفرمایان بوده و به دنبال تحقق مفهوم سه جانبه گرایی مبتنی بر تعامل کارگر، کارفرما و دولت است.

عبادی گفت: افزایش حقوق و دستمزد در سال‌ جاری با پیگیری تشکل های صنفی کارگری صورت گرفت که مورد رضایت جامعه کارگری بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایثارگری بیشتر مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات کارگران موجب ارتقای ضریب امنیتی در فضای کار و تولید می شود و این رویه را اجرایی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: به توسعه تشکل های کارگری باور داریم و از شرکای اجتماعی خود حمایت خواهیم کرد. شالوده وزارت متبوع به حیات تشکل های کارگران وابسته است و هر چقدر شرکای اجتماعی بیشتر شود امنیت کار و کارگر ارتقا خواهد یافت.

در ادامه جلسه سرهنگ سرتیپی ضمن قدردانی از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت برگزاری این جلسه، جامعه تشکل های کارگری و کارفرمایی را بسیار ارزشمند و مهم دانسته و  اظهار داشتند: به جرات می توان تعداد افراد این جامعه بزرگ را 50 درصد کل جمعیت کشور دانست، که به همین دلیل حضور این عزیزان در انتخابات می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. 

مصطفی نژاد دبیر اجرایی خانه کارگر گفت: کارگران عزیز همیشه ثابت نموده اند که به انقلاب وفادار هستند و مثل دوره های قبل در انتخابات حضوری پررنگ خواهند داشت.

در پایان جلسه جمعی از رؤسای تشکل های کارگری و کارفرمایی از جمله دبیرخانه اجرایی خانه کارگر، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان، رئیس کانون انجمن های کارگری، رئیس کانون انجمن های کارفرمایی و رئیس انجمن کارگران ساختمانی ارومیه ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت برگزاری این جلسه و تعامل سازنده با تشکل ها، ضمن لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جهت حضور در پای صندوق های رای، تمام تلاش خود را جهت تشویق و ترغیب جامعه کارگری و کارفرمایی برای شرکت در انتخابات خواهند نمود و در این راه ذره ای کوتاهی نخواهند کرد تا مثل همیشه ثابت نمایند که جامعه کارگری و کارفرمایی پای نظام و انقلاب هستند. 

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید