مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی:

رتبه ۷ آذربایجان‌غربی در عملکرد تعاونی‌ها در کشور/ تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای تعاونی‌های استان

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در نشست خبری بمناسبت هفته تعاون در جمع خبرنگاران گفت: در عملکرد تعاونی ها در مدیریت تعاون در سال ۹۸ از رتبه ۲۶ به رتبه 7 در سال ۹۹ ارتقا یافتیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، ابوالفضل عبادی در نشست خبری، با اصحاب رسانه که در محل دفتر مدیریت اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: در سفر سال گذشته معاون محترم تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به تعاونی های استان با اولویت تعاونی های مشکل دار اختصاص یافت که پیگیر هستیم، کل این اعتبار سریعا جذب شود.


وی با تاکید به اینکه تعاونی های مسکن دارای بیشترین مشکل و تعاونی های تولیدی دارای کمترین مشکل هستند، تصریح کرد: امسال مشکل تعداد ۵۱ شرکت تعاونی، طی  26 جلسه توسط کمیته تعاونی های مشکل دار رفع شده است.عبادی گفت: تعداد  ۷۰۶ تعاونی غیر فعال در کمیته نظارت شناسایی و ۱۵ تعاونی غیر فعال منحل شده است.


ایشان با اشاره به اینکه ۱۸۸۸تعاونی فعال در آذربایجان غربی وجود دارد، یاد آور شد: براساس آمار سامانه جامع هوشمند کشور، تعداد اعضای این تعاونی ها ۷۷هزار و ۹۸۹نفر با اشتغال زایی ۳۲ هزار و ۱۹نفر است، که بر اساس تعداد تعاونی های تشکیل داده شده رتبه ۱۱کشوری را داریم.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار کرد: در عملکرد تعاونی ها در مدیریت تعاون در سال ۹۸ رتبه ۲۶ را داشتیم که در سال ۹۹ به رتبه ۷ ارتقا یافتیم.


عبادی با تاکید به اینکه در سال گذشته ۱۰۰درصد اعتبارات تعاونی های استان جذب شده است، خاطر نشان کرد: ۲۸۵ میلون تومان کمک بلاعوض به تعاونی های مشکل دار استان پرداخت شده است.


وی افزود: در سال گذشته برای ۶ شرکت تعاونی زنان سرپرست خانوار مبلغ ۴۵میلیون تومان، برای ۳ تعاونی فرش بافی مبلغ ۱۱۶ میلیون تومان و برای ۳ شرکت تعاونی دیگر مبلغ ۲۲۲میلیون تومان جهت برند سازی کمک بلاعوض شده است.


عبادی با تاکید به اینکه سهمیه استان در پرداخت تسهیلات کرونایی ۵۰۱ میلیارد تومان است، که تا کنون ۱۹۷میلیارد تومان پرداخت شده است. ایشان در ادمه تصریح کرد: علت استقبال کم صنوف از تسهیلات کرونایی، مدت زمان کم پرداخت تسهیلات، بهره بالا و کم بودن مبلغ تسهیلات است.


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: سهم تعاون در اقتصاد استان همانند کل کشور زیر ۵ درصد است که باید با توجه و حمایت از تعاونی های جوان و دانش بنیان سهم تعاونی ها را در اقتصاد افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: در سال جاری هدف گذاری برای تشکیل تعاونی تعداد ۵۲ تعاونی در سطح استان می باشد، که تا کنون ۲۹ شرکت تعاونی تشکیل ثبت شده است.

 

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید