تجلیل از 13 شرکت تعاونی، در شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان با حضور ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری، اتاق تعاون، اعضای ستاد نکوداشت هفته تعاون، روسای ستادی، جمعی از مسئولان، شرکتها و اتحادیه در سالن اجتماعات شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و فاه اجتماعی آذربایجان غربی، به مناسبت هفته تعاون، در مراسم شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان با حضور ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری، اتاق تعاون، اعضای ستاد نکوداشت هفته تعاون، روسای ستادی، شرکتها، اتحادیه و جمعی از مسئولان استانی در سالن اجتماعات شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی از 13 شرکت تعاونی برتر استان تجلیل شد.

11

در ابتدا ابوالفضل عبادی با عرض سلام و خوشامدگویی خدمت کلیه مدعوین و تبریک هفته تعاون، ضمن تاکید بر اهمیت بخش تعاون در رونق اقتصاد و اشتغال کشور، خاطر نشان کرد: تعاونی ها زمینه ساز ایجاد اشتغال و بهره گیری از نیروی انسانی جوان کشور هستند و باید بر طبق آموزه های دینی و بیانات مسئولان نظام مسیر رشد و تعالی تعاونی ها را  هموار نموده و از تمام ظرفیت ارگانهای دولتی برای فعال نمودن این بخش مهم اقتصادی بهره گیریم.

عبادی در این آئین گفت: قدمت تاریخی نهضت تعاونی مرتبط به 170سال پیش است و شرکت تعاونی روستایی گرمسار ،اولین شرکت تعاونی کشور بود که در سال 1314 تشکیل و تاسیس شد.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گزارشی از روند فراخوان ثبت نام و انتخاب تعاونی های برتر در سطح استان و همچنین گزارشی از عملکرد اداره کل در حوزه تعاون را در سطح استان ارائه نمودند.

    ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در این همایش اظهار داشت: براساس آمار سامانه جامع هوشمند کشور، تعداد ۱۸۸۸تعاونی فعال با اعضای ۷۷هزار و ۹۸۹نفر و اشتغال زایی مستقیم ۳۲ هزار و ۱۹نفر در استان آذربایجان غربی وجود دارد، که بر اساس تعداد تعاونی های تشکیل داده شده موفق به کسب رتبه ۱۱کشوری شده ایم.

وی افزود: تعداد تعاونیهای غیرفعال و راکد استان 4375 تعاونی می باشد که در این راستا دو کمیته نظارت بر شرکتهای تعاونی و کمیته بررسی مشکلات تعاونی ها جهت بررسی، فعال کردن یا منحل کردن این شرکتهای تعاونی وجود دارد.کمیته نظارت از سال گذشته تعداد 27 جلسه تشکیل و 2000 مکاتبه انجام داده است، که منجر به شناسایی 706 تعاونی راکد و فعال در سطح استان شده است، که از این تعداد 25 تعاونی فعال و 15 شرکت تعاونی با گذراندن مراحل اداری منحل شده اند.

ابوالفضل عبادی تصریح کرد: امسال مشکل تعداد ۵۱ شرکت تعاونی، طی  26 جلسه توسط کمیته تعاونی های مشکل دار رفع شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته برای ۶ شرکت تعاونی زنان سرپرست خانوار مبلغ ۴۵میلیون تومان، برای ۳ تعاونی فرش بافی مبلغ ۱۱۶ میلیون تومان و برای ۳ شرکت تعاونی دیگر مبلغ ۲۲۲میلیون تومان جهت برند سازی کمک بلاعوض شده است.

ابوالفضل عبادی در پایان با اشاره به تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان چالدران اظهار داشت: عضویت نیم درصد از جمعیت شهرستان طبق آمار سرشماری سال 1395 از شرایط لازم جهت تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان می باشد.

وی اضافه کرد: سرمایه اولیه شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان، حداقل باید 300 میلیون تومان باشد، که یک سوم در ابتدای تاسیس و مابقی ظرف یکسال باید توسط اعضاء پرداخت شود.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: هماهنگی های لازم با سایر فرمانداران شهرستانها برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران انجام گرفته است.

در پایان این مراسم از 13 شرکت تعاونی استانی به عنوان تعاونی برتر و شایسته  که از طریق سامانه جامع هوشمند امتیاز لازم را کسب کرده بودند، با اهدای لوح  و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

22

33

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید