به مناسبت هفته تعاون صورت گرفت؛

تجلیل از تعاونگران برتر استان آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
به مناسبت هفته تعاون، از تعاونگران استان با حضور ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس اتاق تعاون، در محل اتاق تعاون تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابوالفضل عبادی به اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره کرد و گفت: بر اساس این اصل یکی از پایه‌های مهم اقتصاد کشور، تعاون می باشد.

وی یکی از ابزارهای مهم توسعه در جهان را تعاون عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به توسعه، سه اصل مهم تعاون، هم‌بستگی و اتحاد یک امر ضروری است.

عبادی تصریح کرد: تعاونی‌ها می‌توانند با جمع‌آوری سرمایه‌های کوچک و ایجاد فرصت‌های شغلی، مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

در ادامه مراسم ابوالفضل عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به فعالیت هزار و ۸۸۸ تعاونی فعال در استان گفت: در این تعاونی‌ها ۳۲ هزار و ۱۹ نفر مستقیم مشغول به کار هستند.

وی افزود: کمیته رفع مشکلات تعاونی‌های استان فعال شده است، که از سال گذشته تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۲۴ جلسه کمیته تعاونی ها تشکیل شده و مشکل ۵۱ تعاونی در این جلسات بدون حضور دستگاه قضایی حل شده است.

عبادی افزود: همچنین، کمیته نظارت بر تعاونی ها شامل نماینده اداره کار، نماینده اتاق تعاون و نماینده تعاونی، طی ۲۷ جلسه۷۰۶ تعاونی غیر فعال را شناسایی کرده، که از این تعداد۲۵ تعاونی مجددا فعال و تعاونی منحل شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: براساس برنامه ششم توسعه باید سهم اقتصاد استان از بخش تعاون به ۲۵ درصد برسد، که در استان ما همانند کل کشور زیر پنج درصد است، که در تلاش هستیم با حمایت از تعاونی‌های جوانان و استفاده از منابع بانک توسعه تعاون، برای بهبود وضعیت تعاونی‌ها و افزایش سهم آنها در اقتصاد استان، اقدام کنیم.

وی افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت ارتقاء و بهره وری و برند سازی، در طول سال گذشته کمک های بلاعوضی به مبلغ 285 میلیون تومان به شرکتهای تعاونی پرداخت شده است.

در پایان این مراسم از تعدادی از تعاونگران استان با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.

اتاقاتاق 2اتاق3

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید