عبادی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی گفت:

امروز مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تمام مسئولان نظام مساله اشتغال و بیکاری جوانان است و باید از تمام ظرفیت ها در جهت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری موجود استفاده کنیم

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از معاونان این اداره کل با معتمدیان استاندار آذربایجان غربی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، عبادی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب معتمدیان به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی، گزارش مختصری از عملکرد و برنامه های اداره کل متبوع در حوزه های مختلف کاری را ارائه نمود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ضمن اشاره به برگزاری جلسات منظم شورای هماهنگی دستگاههای تابعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: جلسات شورای هماهنگی مدیران استانی بستر بسیار مهم و موثری در جهت تبادل تجارب و اطلاعات می باشد و در این جلسات می توان تصمیمات مهمی در خصوص رفع مشکلات و اجرای برنامه های یکپارچه با وحدت رویه اتخاذ نمود.

ابوالفضل عبادی در این دیدار افزود: تنظیم و نظارت بر روابط کار، ایجاد و توسعه ارتباط بین تشکل های کارگری و کارفرمایی و شرکای اجتماعی، توسعه و گسترش تعاونی ها و بهبود معیشت قشر کارگر از دیگر اهداف این اداره کل به شمار می رود.

8257

در ادامه استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف بویژه جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد فرصت های اشتغال، گفت: لازم است کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با پیگیری و مذاکره با صندوق های مختلف اعتباری در استان و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری شستا زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف استان بویژه صنعت گردشگری و صنایع دستی فراهم کند.

معتمدیان بر ضرورت افزایش آموزش های مهارت آموزی و تربیت افراد ماهر تاکید نمود و افزود: شناسایی و تامین سرمایه کافی برای ایجاد فرصت های اشتغال افراد ماهر باید مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد تا آنان بتوانند ضمن تولید محصولات در بخش های مختلف این تولیدات را بدون واسطه در اختیار مردم قرار دهند.

معتمدیان در ادامه سخنان خود بر شناسایی ظرفیت های مختلف برای ایجاد اشتغال در استان نیز تاکید کرد و گفت: در کنار تامین اعتبار مورد نیاز برای طرح های اشتغال خانگی، در زمینه عمرانی و مسکن سازی برای نیازمندان نیز فرصت های اشتغال برای افراد وجود دارد و مسئولان دستگاه های متولی باید در این زمینه نیز برنامه ریزی های لازم را انجام دهند .

وی ایجاد فرصت های جدید اشتغال و صیانت از شغل های موجود و توجه به حل مسائل و مشکلات مناطق حاشیه ای و محرومیت زدایی را از جمله برنامه های مهم استان عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف و برنامه ها از تمامی ظرفیت های استانی و ملی استفاده می کنیم.

در ادامه جلسه نیز هریک از مدیران و معاونین دستگاههای اجرایی به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید