سامانه جدید رصد ۱۴۰۱ با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد

سامانه جدید رصد ۱۴۰۱ با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد
با حضور مدیر کارآفرینی و اشتغال و کارشناسان ستادی سامانه جدید رصد ۱۴۰۱ با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سامانه جدید رصد ۱۴۰۱ با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور بصورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور افتتاح شد.

 سامانه ملی رصد اشتغال به منظور ثبت اشتغال ایجاد شده و استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف بودند اطلاعات مربوط به اشتغالزایی را به صورت الکترونیکی در این سامانه وارد کنند.

امکان رصد هر لحظه آمار اشتغال ایجاد شده در هر استان و شهرستان، از جمله قابلیتهای این سامانه به شمار می رود.

 

1911
نحوه دریافت اطلاعات مربوط به اشتغالزایی در سامانه مذکور به این نحو بود که پیرو تفاهمنامه‌ای که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی وقت در سال ۱۳۸۹ با وزراء و استانداران منعقد کرده بود، سهم هر یک از دستگاهها در ایجاد اشتغال مشخص شده و بر این اساس استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی، هر یک به صورت جداگانه آمار اشتغال ایجاد شده در حوزه خود را در سایت رصد وارد می کردند.
از دیگر ویژگی های سامانه این بود که با توجه به اینکه به صورت هوشمند طراحی شده بود، امکان ثبت نام‌های تکراری در آن وجود نداشت و سامانه با ثبت کدملی یا کد بیمه‌ تکراری اجازه ثبت مجدد را به کاربر نمی داد.


دستگاه‌های اجرایی نیمه هر ماه میزان اشتغال ایجاد شده را گزارش داده و بر این اساس از طریق سامانه رصد، امکان جست‌وجوی میزان اشتغالزایی، محل ایجاد شغل و زمان دقیق آن فراهم شده بود.

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید